Олігархи, яких Захід може покарати санкціями
20.12.2013 18:43
Конгрес США незабаром винесе на голосування питання про санкції проти деяких українських чиновників і наближених до влади осіб. Говорили про можливі санкції і представники Європейського Союзу. Причиною для їх введення може служити вкрай високий рівень узурпації влади в Україні.

"Економічна правда" та видання Newsplot проаналізували, хто з українських олігархів наростив свій стан завдяки підтримці нової влади.

Ці люди є фінансовими партнерами президента Віктора Януковича, пише "ЕП".

"Ризик для магнатів в тому, що насильницький розгін демонстрацій може сигналізувати: Україна запроваджує модель сусідньої Білорусі і її авторитарного лідера Олександра Лукашенка", - говорить аналітик Тім Еш.

Видання визнає, що західні політики запізнилися з введенням санкцій.

"Існують великі сумніви в доцільності фінансового переслідування опорних олігархів режиму Януковича. Угода з Росією вже підписана, і санкції лише штовхнуть українську владу більш тісні обійми Кремля. З економічного погляду, це не вирішить ніяких нагальних завдань в Україні", - написано в публікації.

Тим не менш, санкції могли б стати тривожним політичним сигналом Януковичу і підтримує його олігархам, вважає видання.

"Вони дадуть моральну підтримку тим людям, які щиро виходять на Євромайдани по всій Україні. З геополітичного погляду санкції могли б стати правильним ходом", - сказано в статті.

Джерело: Gazeta.ua
Теги: євромайдан, олігархи, санкції


Читайте також:
Коментарі
avatar