Минув місяць від кривавого розгону Євромайдану (ВІДЕО)
30.12.2013 17:59
Сьогодні, 30 грудня, минає місяць з часу, коли «Беркут» жорстоко розігнав Євромайдан, на якому залишались в основному студенти.

У Вікіпедії навіть з’явилась стаття «Силовий розгін мирного протесту на Майдані Незалежності у Києві» - протизаконна акція силових відомств України, проведена силами спецпідрозділів «Беркуту» вночі 30 листопада 2013 року з метою очищення площі від учасників стихійного протесту, відомого як Євромайдан.

Станом на ніч 30 листопада, коли відбулася акція силовиків, на площі залишалося бл. 400 протестувальників, переважно студентів. Внаслідок дій «Беркуту» постраждали щонайменше 79 осіб. Акція набула широкого розголосу й осуду з боку великої частини суспільства (зокрема, правозахисників).

Події 30 листопада стали переломним моментом в українських протестах кінця 2013 року, змістивши акцент протестів із проєвропейського на антиурядовий, а також додавши їм масовості.

Як відомо, протести розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Протестувальники безперервно перебували на Майдані, при чому їхня кількість змінювалася. http://youtu.be/xFaOJBdxZj4
Джерело: http://vgolos.com.ua/

Теги: євромайдан, Зачистка, Беркут


Читайте також:
Коментарі
avatar