26 українців будуть боротися за право назавжди переселитися на Марс
03.01.2014 13:57
Для проекту колонізації Червоної планети Mars One, пропонує незворотний політ на Марс, були відібрані 26 українців. Про це повідомляється на сайті організатора польоту.

За даними Mars One, первинний відбір пройшли 1 тисяча 58 кандидатів. Більшість з них є жителями США - 297 осіб. На другому місці - канадці (75 осіб). За ними йдуть громадяни Індії - 62 і Росії.

Тепер відібраним кандидатам належить наступний тур, в якому буде перевірятися їх фізична і психологічна можливість відправитися в безповоротний політ.

У вересні бажання відвідати Марс виявили 200 тисяч 586 претендентів. Із загального числа до 2015 року керівники проекту відберуть 24 кандидатів, які в кінцевому рахунку вирушать на Червону планету.

Передбачається, що перші добровольці доберуться до Марса через десять років після старту проекту - 22 квітня 2023 року.

Проект "Марс Один" по відправці на однойменну планету в один кінець офіційно відкрив набір учасників 23 квітня. За планами розробників, перші колоністи опиняться на Марсі рівно через десять років.

Завдання проекту, який базується в Нідерландах, полягає у здійсненні пілотованої експедиції на Марс до 2023 року.

Чотири астронавта проекту стануть першими марсіанськими колоністами і проведуть залишок життя в марсіанському поселенні, яке буде побудовано для них технікою, відправленої на Марс завчасно. Вимоги до учасників місії, яка стане першим у своєму роді реаліті-шоу, були оприлюднені на початку 2013 року. Для того, щоб відправити людину на Марс, не потрібно ніяких нових винаходів. Можливі затримки, можливий перевитрата бюджету, можливі навіть невдачі, але це можливо", - заявив на прес-конференції керівник проекту Mars One Бас Лансдорп.

Він стверджує, що фонд ще до початку офіційного відбору отримав близько 10 тисяч листів від охочих взяти участь у проекті. До липня 2013 року організація розраховує зібрати близько мільйона заявок у вигляді відеороликів тривалістю в одну хвилину, причому для відсіювання "несерйозних" кандидатів подача заявки буде коштувати до 25 доларів - ці кошти підуть на фінансування етапів відбору.

До липня 2015 організатори відберуть 24 кандидатів в астронавти, які наступні сім років будуть готуватися до майбутнього польоту в команди по чотири людини. Перший політ на Марс оцінений в 6 мільярдів доларів. Велику частину першої суми організатори розраховують залучити через продаж прав на трансляцію глобального реаліті-шоу, який розпочнеться вже на етапі відбору учасників.

Нагадаємо також, що некомерційний фонд першого в світі космічного туриста Денніса Тіто Inspiration Mars ("Натхнення Марс") збирається відправити двох людей - чоловіка і дружину - в подорож на Червону планету. На відміну від проекту голландців, ця експедиція передбачає повернення на Землю.

Умови польоту максимально оптимізовані, однак, незважаючи на це, туристам доведеться провести півтора року в повній ізоляції в закритому приміщенні в 17 метрів квадратних.
Теги: людство, колонізація, марс, nasa


Читайте також:
Коментарі
avatar