Міністерство культури погрожує заборонити УГКЦ (ВІДЕО)
13.01.2014 12:27
Міністерство культури погрожує Українській греко-католицькій церкві забороною діяльності в судовому порядку через богослужіння на Євромайдані.

Про це йдеться у документах, оприлюднених 13 січня на сайті «Євромайдан Львів».

Міністерство культури скерувало лист предстоятелю УГКЦ, верховному архієпископу Києво-Галицькому Святославу Шевчуку, в якому погрожують заборонити діяльність церкви в судовому порядку. Причина – богослужіння на #Євромайдані без дозволів місцевої державної адміністрації.

У листі за підписом першого заступник міністра культури Тимофія Кохана йдеться, що відповідно до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії безперешкодно (без відповідних дозволів) можуть проводитися лише в культових будівлях і на прилеглій території, у місцях паломництва, квартирах і будинках громадян та деяких інших місцях (на кладовищах, у місцях окремих поховань, і крематоріях).

«В інших місцях, згідно з чинним законодавством, публічні богослужіння, церемонії та процесії проводяться щоразу з дозволу відповідної місцевої державної адміністрації, яка наразі відсутня», – сказано у листі.

Заступник міністра культури попередив УГКЦ, що недотримання цих принципів «може слугувати підставою для порушення перед судом питання про припинення діяльності відповідних релігійних організацій».

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) висловив нерозуміння позиції державних чиновників, які погрожують припиненням діяльності цієї релігійної організації.

Про це глава церкви заявив на спеціально скликаній прес-конференції. Підставою для її проведення став отриманий УГКЦ у різдвяні дні лист, за підписом першого заступника міністра культури України Т. Кохана.

«Ми переконані, що молитва за мир разом із тими, хто в мирний спосіб виявляє своє бажання жити у правовій державі, – це є відповідне місце для молитви. Для цього непотрібно якогось окремого дозволу державної влади», – сказав на прес-конференції глава УГКЦ, повідомляє Радіо «Свобода».

Як передає Українська правда, Блаженніший Святослав розповів: «Доволі цікаво, що в цьому листі вперше за всі роки існування незалежної України прозвучало попередження, і можна навіть назвати його погрозою, про те, що релігійні громади УГКЦ в судовому порядку можуть бути позбавлені легального статусу», – розповів Блаженніший Святослав.

«Ми думали, що час, коли переслідували церкву, уже давно минув», – обурився він.

За його словами, приводом до звернення Мінкульту стала участь священників у протестах громадян.

«Приводом є сам факт, що частина духовенства є серед вірних, які спонтанно вийшли на мирні протести», – розповів Святослав.

«Ми завжди були, є і будемо з народом, це є серцевина церкви. Ми ніколи не заохочували і не благословляли жодних протиправних дій. Ми завжди виховували правову культуру. Ми завжди закликали виконувати закони України відповідно до Божого закону, а відтак, до соціальної доктрини церкви», – пояснив глава УГКЦ.

Він заявив, що церква заохочує вірян бути активними учасниками суспільного процесу.

«Вміти відчувати справедливі закони, а відтак, бути активними учасниками суспільного процесу. Церква не є учасником політичного життя, але вона є невід’ємною частиною громадянського суспільства», – пояснив позицію УГКЦ Святослав.

Він пояснив владі, що церква несе мир і терпимість, а тому місце проведення мирних акцій є найвідповіднішим для служіння і повчання.

Джерело: http://zik.ua/

Теги: євромайдан, прес-конференція, УГКЦ, Святослав Шевчук


Читайте також:
Коментарі
avatar