В Євросоюзі закликали Януковича ветувати антидемократичні закони
17.01.2014 13:55
Високопосадовці в ЄС вважають прийняті в Україні закони такими, що обмежують права та свободи людей, і закликають президента Віктора Януковича не підтримувати їх.

Зокрема віце-президент ЄК, верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон глибоко стурбована подіями в Україні. Про це йдеться в її заяві.

"Я глибоко стурбована подіями в Києві. Деякі частини законодавства, що обмежують основні права громадян України, були поспішно проведені (через голосування) з очевидним неповагою парламентських процедур і демократичних принципів", - відзначає верховний представник ЄС.

Особливе занепокоєння у Ештон викликали зміни в Кримінальному процесуальному кодексі, які накладають "тривожні обмеження на права зібрань, свободу слова й засоби масової інформації та суперечать міжнародним зобов'язанням України".

"Зміни, які, здається, серйозно обмежують діяльність організацій громадянського суспільства в Україні та спрощують процедуру анулювання мандатів членів парламенту, непокоять не менше", - підкреслює вона.

Віце-президент Єврокомісії зазначає, що "прикрі події відбуваються в момент політичної кризи та не сприяють зміцненню довіри й пошуку політичного рішення, яке може бути знайдене тільки на основі діалогу всіх зацікавлених сторін".

"Я закликаю президента України гарантувати, що ці рішення буде переглянуто та приведено у відповідність до міжнародних зобов'язань України", - йдеться в заяві Ештон.

Крім того, комісар з прав людини Ради Європи Нілс Мужніекс закликає президента України Віктора Януковича ветувати закони, які були прийняті Верховною Радою в четвер. Про це він написав у Twitter.

"Стурбований поправками Україні що обмежують права людини, включано зі свободою вираження поглядів зібрань та асоціацій. Закликаю президента ветувати їх", - йдеться у твіті. Джерело: http://www.pravda.com.ua/

Теги: законопроект, Євросоюз, диктатура, Кетрін Ештон


Читайте також:
Коментарі
avatar