ЄС розглядатиме питання санкцій щодо України 10 лютого - Немиря
02.02.2014 13:37
Питання застосування до України санкцій обговорюватимуть на засіданні Ради Євросоюзу з питань закордонних справ 10 лютого, повідомляє заступник голови партії "Батьківщина" Григорій Немиря, посилаючись на зустріч із міністром закордонних справ Швеції Карлом Більдтом.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Немиря розповів, що в рамках Мюнхенської конференції у нього разом із дочкою екс-прем'єра Юлії Тимошенко Євгенією відбулася низка зустрічей.

"Коли ми обговорювали питання санкцій, Більдт підтвердив, що це - один з елементів політики, яку детально обговорюватимуть 10 лютого на засіданні Ради ЄС із питань закордонних справ після візиту Ештон (візит верховного представника Кетрін Ештон в Україну заплановано наступного тижня - ІФ). Він звернув нашу увагу на те, що крім публічної площини, дуже багато відбувається нині поза публічною площиною щодо роз'яснення не лише представникам влади та опозиції, а й олігархам в Україні можливих наслідків, якщо ситуація вийде з-під контролю", - передав зміст сказаного шведським міністром український політик.

За словами Г.Немирі, під час минулих зустрічей представники європейської сторони висловлювали занепокоєння щодо можливого введення надзвичайного стану в Україні. Так, звертають увагу на заяву армії, заяву щодо розслідування проти партії "Батьківщина" за підозрою у підготовці до захоплення влади. "Це новий елемент, який сприймається як аргументація на користь введення надзвичайного стану", - пояснив він бачення ситуації європейською стороною.

Крім того, як стверджує український політик, у бесідах з представниками ЄС зверталася увага на те, що не зроблено спроби розслідувати факти насильства проти журналістів, демонстрантів, політиків.

"Також представники ЄС порушували тему федералізації України і можливі наслідки. Це оцінюється як загроза вирішення кризи через поділ України, прикриваючись темою федералізації", - переказав Г.Немиря бачення європейською стороною.
Теги: Немиря, Євросоюз, санкції, Тимошенко


Читайте також:
Коментарі
avatar