Винайдено ліки, здатні вилікувати гепатит С за три місяці
03.02.2014 19:32
Спеціалісти Лондонського університету винайшли ліки, здатні очистити організм від вірусу гепатиту С за три місяці.

Новий препарат називається "Совалді" або "Софосбувір", повідомляє Еспресо.TV.

У поєднанні з традиційними для лікування гепатиту С "Інтерфероном" і "Рибавірином" він показав позитивні результати у 90% пацієнтів усього за 12 тижнів. До того ж, препарат переноситься практично кожною людиною.

"Гепатит С постійно мутує. Тому боротися з ним те саме, що стріляти по рухомій мішені. "Софосбувір" уражає вірус, змушуючи його перестати мутувати і протидіяти лікам", - каже професор гепатології Грем Фостер з Університету Лондона.

Зараз нові ліки очікує на відповідну сертифікацію. За словами Фостера, наразі вчені шукають нові препарати, здатні протидіяти гепатиту С у поєднанні з "Софосбувіром".

"Це дозволить нам відмовитися від використання "Інтерферону", який викликає найгірші побічні ефекти і не може бути використаний для деяких пацієнтів", - пояснює вчений.

Однією з проблем також є те, що рівень виявлення захворювання у Великобританії є досить низьким. Це означає, що більшість із тих, хто потребує лікування, не будуть знати цього до настання важких стадій захваорювання.

"Нам необхідно відповідна програма скринінгу, якщо ми хочемо отримати максимальну користь від цих препаратів", - зазначає Уільям Розенберг, професор гепатології Університету Лондона.

Гепати́т С - інфекційне захворювання, що вражає в основному печінку людей. Інфекція часто протікає безсимптомно, але хронічне захворювання призводить до утворення рубців у печінці, і в кінцевому результаті до цирозу чи раку печінки.
Зараження відбувається під час внутрішньовенного вживання наркотиків, при переливанні крові, або внаслідок погано стерилізованого медичного обладнання.

Вірус зберігається в печінці в близько 85 % інфікованих. Стандартно гепатит С лікують за допомогою довготривалої комбінованої противірусної терапії, і 50-80 % людей, які проходять таке лікування, одужують.

У разі розвитку цирозу або раку печінки необхідна операція по пересадці, хоча зазвичай вірус відновлюється в новому органі після трансплантації. За деякими оцінками, 130–170 мільйонів людей у ​​світі інфіковані гепатитом C.

Існування вірусу гепатиту С, який заражає лише людей і шимпанзе, доведено на генетичному рівні в 1989 році.
Теги: здоров'я, Гепатит, інфекція, хвороба, ліки


Читайте також:
Коментарі
avatar