На барикадах у Києві з'явився жіночий бойовий загін "Амазонки Майдану" (ВІДЕО)
06.02.2014 15:55
На барикадах у центрі столиці був створений новий бойовий підрозділ "Амазонки Майдану", який складається виключно з дівчат.

Як повідомив телеканал СТБ, потрапити туди зовсім непросто, а витримати щоденні тренування амазонок ще складніше.

Якщо два місяці тому протестувальниця Яна носила підбори, сукні та гарні зачіски, то зараз на ній товста куртка, на ногах - штани з дірками від осколків гранат, а обличчя закриває балаклава.

"З приводу манікюрів і всього іншого, я зрозуміла, що тут я не дівчина, а тут я боєць. Якщо дівчина вдягає маску і береться за палку, то це, напевно, не її вина, а вина того, хто до цього призвів", - розповідає активістка.

Для неї все розпочалося наприкінці листопада під стелою на Майдані. Вона - одна із тих студенток, яким перепало під час зачистки: "беркутівець" одним ударом вибив їй плече.

"Мені не подобається, коли б'ють мене, коли б'ють людей. Я зрозуміла, що надалі не може бути розмови, надалі вже треба якось діяти і виборювати", - пояснила дівчина свою мотивацію перебування на Майдані.

Як потрапила до підрозділу на Грушевського, не розповідає. Каже, все сталося саме по собі. Дівчина із заможної родини, мама давно померла, а її виховував тато, призвичаїв до самостійності. Плюс активно займалась кікбоксингом і тенісом.

У руки журналістів потрапило відео, з якого видно, як дівчата тренуються у таборах. Їх небагато, вони витривалі, вміють стріляти та виготовляти вибухівку, але учасниця протестів Яна взагалі особлива, - вона робить це все дуже добре, тому одна з небагатьох, хто був на Грушевського.

"Раніше до цього я ніколи не запалювала коктейлі. Раніше я ніколи так не ненавиділа людей. Такої ненависті до людей по ту сторону барикади у мене не було ніколи", - розповідає дівчина про недавні бойові дії біля стадіону ім. Лобановського. Зараз її робота на барикадах передбачає замішування "коктейлів молотова".

"Я пишаюсь, безумовно, такими дівчатами. Але з іншого боку, наявність таких дівчат свідчить про недостатню якість чоловіків", - коментує появу на Грушевського "Амазонок Майдану" Ігор Криворучко, керівник одного із загонів "Правого сектора", голова соціал-національної асамблеї.

Сама Яна нічого дивного у цьому не бачить. Хоч сама й киянка, спить покотом разом із усіма іншими. Ті, хто був поруч під час сутичок, їй тепер брати. "Важко не довіряти людині, яка отримала поранення, закривши тебе собою", - резюмувала дівчина.

Джерело: http://espreso.tv/

Теги: самооборона, євромайдан, жінки, майдан, амазонки майдану, сотня


Читайте також:
Коментарі
avatar