На Майдані утворили Мистецьку сотню (ВІДЕО)
10.02.2014 15:46
Майдан перетворюється на центр просвітництва та мистецтва. В Українському домі уже налічується понад тисячу примірників книг, які після революції передадуть у сільські бібліотеки. А ще минулого тижня на Майдані утворили Мистецьку сотню, повідомляє zik.ua.

«Майданівська» бібліотека розпочиналася із кількох коробок з книжками. Тепер тут – понад тисяча примірників книг, розставлених за алфавітом та жанрами. Видають їх охочим почитати без традиційного для бібліотек заповнення формулярів.

Також в Українському домі розпочала діяльність Мистецька сотня, що організовує літературні вечори чи поетичні читання. Тут також можна пограти на піаніно чи навіть зробити татуювання.

«Здебільшого роблю тату з українськими патріотичними мотивами, узори вишиванок, зображення козаків, дівчат у протигазах, щити, хрести», – зазначив майстер із татуювання Єгор Стрєлков.

Майстерню в Українському домі створила художниця Марія Діодірчук, яка працює з акрилом. Спочатку дівчина гуляє Майданом, а потім працює у майстерні на 24-му поверсі.

«Мене запалила революція. У день соборності на Грушевсього, коли я побачила те, що відбувається, то не могла залишитись осторонь: одразу почала робити нариси», – пояснює походження мотивів для своїх робіт п. Марія. Полотна п . Марії вже виставляли на Майдані, але художниця мріє привезти їх до Львова, бо тут по-особливому сприймають революцію.

Тим часом роботи графічного дизайнера Олександра Ком’яхова уже заполонили Інтернет і зібрали тисячі переглядів. Саме він вигадав такі слова як «стрімайло», «довбушиха».

П. Олександр спершу фотографував людей, а потім перемальовував, додаючи емоцій. За його словами, персонажі себе впізнавали, навіть якщо були зображені в масці. Наразі у п. Олександра доробок із трьох сотень портретів майданівців.

А от кого митець намалювати іще не встиг, то це львів’янина Маркіяна Мацеха, який створив в Україні піаніно-революцію. Спершу він поставив музичний інструмент у центрі Львова, згодом заграв на ньому у Києві просто перед колоною спецпризначинців. Сьогодні це піаніно стоїть біля КМДА, грає на ньому кожен охочий.

Митці, кажуть, що саме революція, як потужний генератор людських емоцій, дає сильний поштовх для творчості.

Мистецька сотня планує провести благодійний аукціон на користь постраждалих від «Беркуту» активістів.

Тим часом в інтернеті уже триває аукціон, організований з ініціативи львівського художника-іконописця Лева Скопа. Зароблені на ньому кошти скерують на допомогу автомайданівцям.


Теги: Ммайдан, мистецтво, мистецька сотня, бібліотека, євромайдан


Читайте також:
Коментарі
avatar