Львів пережив ніч "захоплення влади"
19.02.2014 13:11
У ніч із 18 на 19 лютого у Львові активісти захопили майже всі державні адміністративні будівлі: вдруге заблокували обласну адміністрацію, увечері із 21 години групи молодих активістів розпочали наступ на будівлю ГУ МВС у Львівській області на площі Григоренка, З.

Кілька десятків міліціонерів на чолі із головним міліціонером Львівщини, генералом міліції Олександром Рудяком і головним міліціонером Львова Сергієм Зюбаненком забарикадувалися на другому поверсі. Перший і другий поверх розгромили, папери спалили, меблями забарикадували дорогу. Станом на ранок 19 лютого Рудяк та кілька десятків міліціонерів за домовленістю з активістами перебувають на третьому поверсі міліції.

Опівночі натовп розгромив приміщення Львівської прокуратури на проспекті Шевченка.

Близько сотні осіб ввірвалися в приміщення прокуратури, побили вікна, зламали двері та увійшли в кабінети. Опору їм ніхто не чинив. З вікон викидали дорогі плазмові телевізори, оргтехніку, меблі та комп'ютери. Біля прокуратури утворилося величезне вогнище із шин, меблів та паперу.

Наступним захопили приміщення Служби безпеки України на вулиці Сахарова, та львівську Податкову інспекцію. Приміщення СБУ ледве не загорілося повністю, коли там виникла пожежа на першому поверсі. Автопарк СБУ з 15 автівок розгромили вщент, а також спалили три авто у внутрішньому дворі установи. Податкову не палили, там здалися без штурму.

Погромили і захопили райвідділки міліції на вулицях Мартовича, там спалили три міліційські автомобілі, понищили оргтехніку і меблі.

Біля військової частини на Стрийській 10 тисяч мітингувальників спалили казарми військових та роззброїли 330 солдат Внутрішніх військ. Амуніцію та бронежилети з частини активісти передали на Майдан.

До львів'ян через соцмережі звернувся мер міста Андрій Садовий.

"З ночі проводжу координацію дій щодо безпеки в місті. Вночі міліції в місті не було. 02 не працював. Все координувалось через гарячу лінію міста. Вибудовуємо по районах систему громадського порядку з залученням підприємств, активістів та тих силовиків, які готові працювати для громади", - каже Садовий.

Як повідомляє Gazeta.ua, зараз в усіх захоплених будівлях чергують активісти. Вхід перекрито від мародерів. Вогонь загасили на всіх об'єктах але чергують пожежники. Магазини та приватні офіси біля цих будівель у центрі міста закриті. Біля дорогих магазинів, особливо ювелірного біля прокуратури. Чергують приватні охоронні фірми.
Теги: львів'яни, Євромадан, захоплення, активісти


Читайте також:
Коментарі
avatar