У Верховній раді внесли законопроект про вступ України в НАТО
05.03.2014 15:55
У Верховній Раді зареєстровано законопроект на підтримку вступу України в НАТО. Його текст опубліковано на сайті парламенту, повідомляє Gazeta.ua. Законопроект має номер 4354 і зареєстрований 4 лютого.

Законопроект являє собою поправки до закону "Про основи національної безпеки". Зокрема, він пропонує внести до статті 6 цього закону, де йдеться про національні пріоритети України, згадка про інтеграцію "в євроатлантичний простір".

У статтю 8, де перераховані основні напрями державної політики в галузі безпеки, слідом за словами "набуття членства у Європейському Союзі" пропонується вписати "та Організації Північноатлантичного договору".

Крім того, законопроект передбачає внесення поправок до закону "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики". Зі статті 11 пропонується виключити пасаж про те, що Україна є позаблоковою державою. У цю ж статтю (у частині, де перераховані принципи зовнішньої політики) пропонується додати пункт про "членство України в Організації Північноатлантичного договору та участі у створенні європейської системи колективної безпеки".

Ініціаторами законопроекту є депутати від "Батьківщини" Борис Тарасюк, Валентин Королюк, Олександр Чорноволенко.
Теги: НАТО, законопроект, верховна рада


Читайте також:
Коментарі
avatar