Євросоюз відкриває свій ринок для України
11.03.2014 17:38
Мита на українські товари, що поставляються в країни Європейського Союзу, будуть тимчасово знижені до 1 листопада 2014 року. Таке рішення прийнято сьогодні на засіданні Європейської комісії в Страсбурзі.

Як повідомляє Gazeta.ua, документ передано на остаточне затвердження в Раду Євросоюзу і Європейський парламент.

Очікується, що в разі реалізації цього кроку, українські експортери заощадять на зниженні тарифів близько 500 млн євро, з яких майже 400 млн євро припадає на аграрний сектор.

Так, чинні тарифи на промислові товари будуть негайно зняті з 94,7% продукції. Для решти декількох видів товарів (деякі хімічні продукти та ін) тарифи будуть знижені.

Щодо сільськогосподарських товарів, ЄС надасть негайні та необмежені преференцій на 82,2% українського експорту. Для інших продуктів (крупи, свинина, яловичина, м'ясо птиці і кілька додаткових продуктів) часткова лібералізація досягається шляхом надання безмитних тарифних квот.

Стосовно харчових продуктів ЄС надасть негайні преференцій на 83,4% українського експорту. Залишилися 15,9% будуть частково лібералізовано шляхом безмитних тарифних квот.

Раніше президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявляв, що Європейський Союз може в односторонньому порядку відкрити зону вільної торгівлі з Україною.
Теги: мито, Торгівля, Євросоюз


Читайте також:
Коментарі
avatar