У Винниках вшанували Тараса Шевченка
12.03.2014 20:22
9-го березня у Винниках відбулося народне віче біля пам’ятника Тарасу Шевченку з нагоди відзначення 200-річчя від дня його народження.

Розпочалось віче спільною молитвою оо. Петра Паньківа, Володимира Климюка, Ореста Чекана (УГКЦ), Василя Петрика, Андрія Петрика(УАПЦ) та отця чину Святих Селезіан.

Покладання квітів відбулося за участю міської ради, закладів культури та освіти, громадських організацій і політичних партій, а зокрема суспільно - культурного товариства «Надсяння», Винниківського осередку «Союзу Українок», політичної партії «Народний Рух України», Народного дому м. Винники.

До виступу були запрошені міський голова Сергій Уваров, координатор Комітету жіночого спротиву Майдану Львівщини Лідія Бойчишин та координатор Народної Самооборони у місті Винники Володимир Почаєвець.

Традиційно на віче лунали пісні ансамблю «Винниківчани».

«Зі словами Шевченка йдуть на барикади Майдану. Під його поглядом готові віддати життя, аби бути вільними. Кажуть, якби Тарас жив сьогодні, він теж був би у ці дні в касці і на столичному Майдані», - зазначає Володимир Почаєвець.

Як зазначила Лідія Бойчишин, раннє сирітство та понад 20 років кріпацтва лише загартували Шевченка, а ще розповіді дідуся про козаків Січі. Десять років заслання Тарас витерпів тільки задля повернення на любу Україну.

«Його Кобзар був чи не в кожній хаті. Пам’ятники Тараса з’являлися у містах і селах. Тоді незалежність України тільки зароджувалась. Так постала хвиля відродження України. В образах Шевченка, князя Святослава, філософа Сковороди, митрополита Шептицького, Івана Франка, Василя Стуса та Степана Бандери - вся історія України», - наголосив Володимир Почаєвець.

Народне віче закінчилось виконанням державного гімну України.
Теги: винниківчани, пам'ятник, тарас Шевченко, річниця


Читайте також:
Коментарі
avatar