Верховна рада проголосувала за створення Нацгвардії
13.03.2014 13:07
Народні депутати підтримали проект постанови № 4393 "Про Національну гвардію України". За відповідний документ проголосувало 262 народних депутати.

Проект закону №4393 за авторством виконуючого обов'язки Президента України, голови Верховної Ради України Олександра Турчинова пропонує внутрішні війська (ВВ) Міністерства внутрішніх справ перетворити в Національну гвардію України - військове формування з правоохоронними функціями, що входитиме до системи Міністерства внутрішніх справ України.

Згідно із законопроектом, Національна гвардія призначена для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами у забезпеченні державної безпеки і захисті державного кордону, припиненні терористичної діяльності, а також діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.

За організаційно-правовим статусом Національна гвардія України діятиме в системі МВС, тому це формування нерозривно пов'язане із системою державних правоохоронних органів. Вона є ланкою цієї системи, а військовослужбовці Національної гвардії України представляють із себе персонал особливого виду державної служби - військової.

Згідно з поправками екс-міністра оборони, народного депутата фракції Партії регіонів Олександра Кузьмука, командувача Національної гвардії призначає Верховна Рада України за поданням Президента України.

Чисельність Національної гвардії - до 60 тис. осіб. Але при необхідності рішення про збільшення чисельності буде прийматися окремою постановлю ВР.

Також передбачене подальше техніко-юридичне редагування цього закону.

Основними завданнями Національної гвардії є:

- захист конституційного ладу України, цілісності її території від спроб змінити їх насильницьким шляхом;

- охорона та оборона важливих державних об'єктів, зокрема атомних електростанцій, дипломатичних і консульських представництв іноземних держав на території України;

- участь у підтриманні режиму надзвичайного стану в порядку, як це передбачає законодавство України;

- участь у ліквідації наслідків аварій, катастроф та стихійного лиха;

- супроводження спеціальних вантажів;

- участь в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю;

- подання допомоги Державній прикордонній службі в затриманні порушників державного кордону України силами частин, дислокованих у прикордонних районах;

- участь у бойових діях з відсічі збройній агресії;

- участь у боротьбі з тероризмом. Джерело: http://www.rbc.ua/

Теги: законопроект, національна гвардія, верховна рада


Читайте також:
Коментарі
avatar