У Львові відбудеться фестиваль "Книжковий Арсенал"
07.04.2014 16:47
8 квітня у Мистецькому Арсеналі відкриється ІV Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" - найбільша подія в Україні, що об’єднує літературу і мистецтво.

Особливість Книжкового Арсеналу у тому, що він пропагує погляд на книгу не лише як на продукт, але й як на важливу частину ширшого культурного процесу, сучасного стилю життя.

Місія фестивалю - популяризувати читання, створити актуальний, міждисциплінарний контекст навколо книги, стимулювати розвиток українського книговидання шляхом міжнародного обміну, підтримати сучасну інтелектуальну і мистецьку книгу, відобразити спорідненість літератури з іншими видами творчості - візуальним мистецтвом, кіно і музикою. Фестиваль триватиме до 13 квітня 2014 року.

Книжковий Арсенал – це 5-денний насичений марафон подій для різноманітних аудиторій:
Виставка-ярмарок за участю 100 видавництв, книжкових проектів та міжнародних партнерів пропонує широкий вибір художньої, дитячої, non-fiction і мистецької літератури та найкращу атмосферу для інтелектуальних покупок і відкриттів. Щороку ярмарок відвідує близько 40 тисяч читачів.

Книжковий Арсенал 2014 невипадково розпочинається разом із улюбленою киянами Французькою Весною, адже вперше фестиваль вітає Почесного Гостя – ФРАНЦІЮ – країну, з якою Україну пов’язує чимало мистецьких та літературних традицій, фігур, історій та ідей. Французький Інститут та Посольство Франції в Україні запросили 10 гостей, серед яких, зокрема, Давід Фонкінос – один із найпопулярніших сучасних французьких письменників, автор роману «Ніжність» (екранізованого з Одрі Тоту у головній ролі). На літературних франкофілів очікують презентації нових книг, кінопокази, лекції, зустрічі і круглі столи.

У рамках фестивалю відбудеться понад 200 подій, його відвідають близько 30 відомих письменників, впливових літературних діячів та інтелектуалів із 10 країн. Міжнародними партнерами фестивалю цього року є Гете-Інститут в Україні, Австрійський культурний форум, Чеський Центр у Києві, Польський Інститут в Україні.

Українська літературна програма Книжкового Арсеналу 2014, окрім традиційних презентацій книжок від видавництв та читань, матиме декілька важливих особливостей. Передусім, це освітня програма лекторію, фокус не лише на нових виданнях, але й на передпрем'єрних презентаціях книжок, низка дискусій про літературні тенденції та проблеми, що вималювались протягом 2013-2014 року. Зокрема, частину програми буде присвячено темі взаємин письменника та держави, політики, ідеології, цензури, громадських протестів, війни.

Крім того, Книжковий Арсенал продовжить формат публічних подіумних інтерв'ю, який набув значної популярності і став «родзинкою» фестивалю у минулі роки (в рамках проекту «Обмін речовин» розмовляли Юрія Андрухович і Тарас Прохасько, Любко Дереш і Юрій Іздрик, Сергій Жадан й Ірена Карпа, Оксана Забужко й Ігор Померанцев, Віктор Неборак й Іван Малкович, Андрій Курков і Юрій Винничук, Олександр Ройтбурд і Борис Херсонський та інші автори).

Цього року на фестивалі також буде подібна «програма-в-програмі», але з посиленим медійним акцентом: письменники розмовлятимуть з авторитетними журналістами.

ТАКОЖ У ПРОГРАМІ ФЕСТИВАЛЮ СПЕЦІАЛЬНІ ПРОЕКТИ:


- Фестиваль нової музики — спеціальна вечірня програма сучасної класичної музики Книжкового Арсеналу. Партнер фестивалю, агенція «Ухо», презентує серію концертів відомих на весь світ сучасних композиторів і виконавців із України, Великобританії, Італії і Росії.

- спеціальна філософська програма Pastiche Project: лекції, воркшопи, покази кінофільмів та роликів, філософський «мерчандайзинг»;

- “Нова хвиля сучасного арт-самвидаву” - видавничо-лекційний проект Niice, незалежної некомерційної платформи для молодих авторів;

- PICTORIC – майданчик для спілкування художників, видавців та широкої публіки, яка цікавиться книжковою ілюстрацію;

- Виставка «11 світів. Сучасна чеська ілюстрація для дітей».

- Секція мальованих історій та графічної прози, міні-ярмарок та кафе коміксів «Даогопак».

- Дитяча програма у «Арсеналі Ідей».

- Спеціальна програма кінопоказів у партнерстві з Національним центром Олександра Довженка до 100-річного ювілею режисера і письменника.

- "МІСТөКИЇВ" — проект у співпраці Книжкового Арсеналу та Книгарні "Є"; серія заходів, присвячених київському тексту в літературі й міським (власне, київським) повсякденним практикам.

- благодійний збір книжок для дітей-сиріт та позбавлених батьківської опіки, онкохворих дітей, дитячих лікарень та реабілітаційних центрів;

ГОДИНИ РОБОТИ КНИЖКОВОГО АРСЕНАЛУ:

8.04, відкриття – 18:00 до 21:00 (вхід за запрошеннями, акредитацією, вхідними квитками)
9.04 - 12.04 – з 11:00 до 20:00
12.04 - Ніч Книжкового Арсеналу – з 20:00 до 24:00.
13.04 – з 11:00 до 18:00

ВАРТІСТЬ ВХІДНИХ КВИТКІВ:

Дорослий - 20 грн.;
Пільговий (пенсіонерам, студентам) - 10 грн.;
Абонемент на всі дні фестивалю - 50 грн.

ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ:

У будні з 11.00 до 14.00 - вхід безкоштовний.

Для дітей вхід безкоштовний.

Музейним працівникам, членам спілки художників, військовослужбовцям строкової служби, інвалідам 1,2 групи – безкоштовний (за наявності посвідчення).

Детальніше про гостей та події фестивалю можна дізнатися на сторінці Книжкового Арсеналу у Facebook!
Теги: ЛЬВІВ, видавництво, Фестиваль, книжка


Читайте також:
Коментарі
avatar