Мешканців Львівщини атакують кліщі
09.04.2014 17:47
Епідситуація з кліщового вірусного енцефаліту у Львівській області продовжує залишатися напруженою.

Про це повідомиляє прес-служба Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області.

Зважаючи на те, що переносниками природно-вогнищевих хвороб є іксодові кліщі, фауна яких у Львівській області представлена двома видами (Ixodes ricinus та Dermacentor pictus, домінуючий Ixodes ricinus), поширені на території всіх районів і міст Львівщини. Середньо сезонний показник чисельності іксодових кліщів в цьому році у Львові складає 4,8, що у два рази перебільшує середньо сезонний показник чисельності по області за попередні роки.

Окрім цього, за багаторічними даними лабораторії трансмісивних інфекцій ЛНДІЕГ з ентомологічного матеріалу (кліщів) виявлено вірус або антиген вірусу кліщового енцефаліту на всіх адміністративних територіях області, що підтверджує наявність в даній місцевості стабільних природних вогнищ циркуляції вірусу.

В епідсезон 2013р. в лікувально-профілактичні заклади області звернулось 1025 особи з покусами кліщами (проти 920 у 2012р.), із них 682 особи отримали покуси на території лісопарків, парків, скверів та прибудинкових територій міста Львова.

Внаслідок метеорологічних умов вихід іксодових кліщів із зимової діапаузи прийшовся на більш ранній термін. Вже у березні 2014р. у Львові зареєстровано понад 10 випадків покусів кліщами.

З огляду на наведене, з метою запобігання трансмісивних хвороб, важливу роль відіграють заходи специфічної (вакцинація проти кліщового енцефаліту, хіміопрофілактика малярії) та неспецифічної їх профілактики (захист від покусів комах та кліщів).

За консультаціями з цих питань звертайтесь до фахівців ДУЛОЛЦ (тел. 270-30-18) Джерело: http://portal.lviv.ua/

Теги: медики, кліщ, енцефаліт, епідемія


Читайте також:
Коментарі
avatar