У Винниках відкрили виставки і погасили марку присвячену Борису Возницькому
15.04.2014 18:54
Сьогодні, 15 квітня 2014 року, у Винниках відбулося відкриття двох виставок під спільною назвою «Врятовані скарби. Пам’яті Б.Г. Возницького присвячується» у історико-краєзнавчому музеї м. Винники (вул.Івасюка,5).

1.Роботи реставровані студентами коледжу ім.І.Труша.

2.Життя Б.Г.Возницького у світлинах.

На відкритті відбулося погашення марки із зображенням Б.Г. Возницького, присвяченої його пам'яті.

Організатори - Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша, Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького, Історико-краєзнавчий музей м.Винники.

У відкритті виставки прийняла участь генеральний директор ЛНГМ імені Б.Г. Возницького, дочка Бориса Григоровича – Лариса Разінкова.

Возницький Борис Григорович (16 квітня 1926 р. . — 23 травня 2012 р ) — український музейний діяч та мистецтвознавець, Герой України, Почесний громадянин Винник з 7 липня 2011 р.

Вручення диплому про присвоєння почесного звання відбулося під час урочистостей з нагоди відзначення 20-річчя з часу створення Винниківського історико-краєзнавчого музею. Борис Возницький починав свою діяльність у Винниках і був натхненником створення Винниківського історико-краєзнавчого музею, збирав перші експонати для нього (у 1955-1956 рр. він проживав у Винниках). Коли у Винниках з’явився історико-краєзнавчий музей, це був вже другий музей. Перший – кімната-музей, яку створив Борис Возницький.

17 серпня 1955 р. Борис Возницький був зарахований у Винниках вчителем креслення та малювання. Борис Григорович, щоб забезпечити сім’ю, працював у двох школах (СШ №1 і СШ №2), вчив дітей малювати. Він вів два гуртки: краєзнавчий і туристичний у тодішньому Будинку піонерів. Саме у Винниках він створив перший музей, експонати до якого збирав разом з учнями міста. Організовуючи експедиції в ближні села, вони знайшли унікальні речі, яким немає ціни, розкопали у лісі два кельтські поселення.

Разом робили археологічні пошукові експедиції, зібрали колосальну колекцію. Багато експонатів із тих часів зберігаються в Історико-краєзнавчому музеї, а деякі – в Олеському замку. На жаль, коли він був змушений поїхати у Ленінград на навчання, цей музей перестав існувати.

Андрій Байцар


Теги: виставка, музей, Борис Возницький


Читайте також:
Коментарі
avatar