Громадські активісти домагатимуться у суді відкритості Генплану Винник
28.04.2014 13:17
Міська влада Винник не виконує вимог Закону «Про доступ до публічної інформації» і приховує Генплан міста від громадян.

Про це йдеться у позові громадської організації «Ресурсний центр для ОСББ», поданого на днях до Личаківського районного суду міста Львова.

Причиною звернення до суду стала відмова Винниківської міської ради надати активістам копії текстової та графічної частин Генплану міста. Із відповідним запитом Львівській «Ресурсний центр для ОСББ» звернувся до органу місцевого самоврядування ще у січні 2014 року.

Відмовляючи надати копію Генплану в міській раді пояснили, що основний містобудівний документ знаходиться на коригуванні. Натомість, запропонували приїхати до Винниківської міськради, у якій Генплан наче б має бути доступний для зацікавлених.

Громадські активісти вважають, що надана відповідь суперечить законодавству.

«Місто Винники знаходиться у Личаківському районі м. Львова. Фактично, це 10 км від Львова. Для інвесторів таке місто є привабливим та цікавим. Тут дуже гарно збережена природа, навколо зелені ліси, багато вільної для забудови та створення ОСББ території. Запропонований Винниківською міською радою механізм ознайомлення із Генпланом створює надмірні перешкоди у доступі до документа. Згідно Закону, Генплан має бути доступним на сайті міськради, а його копія має надаватися за запитом. Натомість, нам пропонують зі Львова їхати у Винники», - зазначає представник «Ресурсного центру для ОСББ» Михайло Васюта.

«Крім того, Закон не передбачає відмови в доступі до Генплану з тієї причини, що до нього вносяться корективи. Практика показує, що внесення правок та їх затвердження може тривати роками. І що весь цей час Генплан буде недоступний?! До нашої організації звертаються як і представники громадськості так і приватні інвестори. Саме тому ми вирішили домагатися дотримання міською радою норм Закону та подали позов до суду», - завершує громадський активіст.

***

Описувана діяльність здійснюється «Ресурсним центром для ОСББ» спільно із Східноукраїнським центром громадських ініціативу рамках проекту «Через моніторинг та адвокацію – до законних судових рішень у справах щодо доступу до публічної інформації» за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Міністерства закордонних справ Данії та у рамках проекту «Фінальні кроки до відритих генпланів: експертна та адвокаційна підтримка дій органів влади щодо забезпечення доступності генпланів для громадян України» за підтримки Програми «Верховенство права» Міжнародного Фонду Відродження.

Контакти:

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

http://www.facebook.com/totalaction.org.ua

тел: 0642 49 13 74

e-mail: zahyst@gmail.com

Джерело: http://cityplan.in.ua/

Теги: міська рада, генплан, Кадастр, осбб, земельні ресурси


Читайте також:
Коментарі
avatar