Прокуратура вимагає адекватного покарання для працівників МВС, які затримали Олега Панаса
08.05.2014 13:12
Прокуратура Львівщини вимагає адекватного покарання для міліціонерів, які затримали фотографа Олега Панаса.

Як пише прес-служба прокуратури Львівської області, прокуратура за результатами досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного затримання львівського фотографа Олега Панаса 31 березня 2014 року прийняла рішення про його закриття у зв’язку з відсутністю в діяннях працівників ГУ МВС України у Львівській області складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України.

Водночас, 28 березня 2014 року розпочалося кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень старшим слідчим в ОВС СУ ГУ МВС України у м. Києві, пов’язаного з порушенням процесуальних прав затриманого, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України. Подальше досудове розслідування у ньому проводитиме прокуратура м. Києва.

Розслідуванням встановило, що працівники міліції ГУ МВС України у Львівській області допустили порушення вимог КПК України щодо складання відповідного протоколу про затримання Панаса, повідомлення його родичів та надання безоплатної правової допомоги.

З огляду на це, прокуратура області ініціювала перед керівництвом ГУ МВС України у Львівській області питання про притягнення вказаних міліціонерів до дисциплінарної відповідальності. За наслідками його розгляду, керівництво ГУ МВС України оголосила трьом міліціонерам догани.

Водночас прокуратура Львівської області не погодилася із такими висновками у зв’язку із м’якістю покарання.

«Оскільки, керівництвом правоохоронного органу не зроблено належних висновків щодо відповідності характеру вчинених проступків підлеглими працівниками ступеню суспільної небезпеки негативних проявів у діяльності працівників міліції. У зв’язку з цим, 05.05.2014 року прокурором Львівської області новому керівництву органів внутрішніх справ скеровано листа-зауваження про перегляд раніше зроблених висновків та застосування до працівників міліції, винних у допущені порушень вимог КПК України під час затримання О.Панаса адекватного заходу дисциплінарного впливу», – пише прес-служба.

Нагадаємо, 10 грудня суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Панаса Олега терміном на 59 діб.

Олега Панаса затримали 9 грудня на вул. Городоцькій. Йому інкримінують 5 статей. Як відомо, Олег Панас фотографував розгін Євромайдану і штурм Банкової.


Теги: олег панас


Читайте також:
Коментарі
avatar