Юрій Винничук зустрівся з винниківськими школярами
13.05.2014 20:35
Сьогодні, 13 травня, в дитячій бібліотеці відбулася зустріч учнів 6 і 7 класів загальноосвітньої школи «Берегиня» з письменником, журналістом, редактором, мовознавцем Юрієм Винничуком.

Діти дізналися, що Юрій Винничук оселився у Винниках випадково. «Батьки мали стару хату на вул. Замарстинівській у Львові, – пояснив письменник. – Шукали будинок і переселилися в недобудовану хату у Винниках. Мені тут подобається – близько до Львова, гарна природа, чисте повітря».

Головний український містифікатор зачитав дітям кілька легенд із книги «Легенди Львова», розповів про інші краєзнавчі книги – «Кнайпи Львова», «Таємниці львівської горілки», «Таємниці львівської кави»…

Школярі цікавилися легендами Винник. Юрій Винничук пояснив, як реставрував легенду про Чортові скелі. Він знайшов інформацію про те, що чорти несли скелі, щоб скинути їх на церкву Юра, але не донесли. «Я собі уявив, що хтось підслухав нараду чортів і подумав, чому не донесли, – каже письменник. – Вони почули півнячий крик, налякалися і втекли, кинувши каміння. Так з’явилися Чортові скелі. А ще я вигадав, що якщо прикласти вухо до скелі, то можна почути крик півня. І люди прикладають вуха і уявіть собі – чують! А взагалі легенди творяться на кожному кроці».

Останній роман Юрія Винничука – «Танго смерті». За словами автора, це роман про Львів 30-их років. У творі йдеться про долю чотирьох повстанських родин: української, німецької, польської і єврейської. Сюжет захоплюючий – про пошуки давнього манускрипту і таємницю «Танга смерті», яке виконували в’язні Янівського концтабору у Львові. Юрій Винничук зазначив, що за роман «Танго смерті» отримав премію "Книга року ВВС"–2012.

Учасники літературної зустрічі досхочу насміялися над дотепними розповідями з книги про дитинство Юрія Винничука – «Вікна застиглого часу», в якій – про кохання двох хлопчиків до однієї дівчинки – «зрадливої Нуськи».

Поділився Юрій Винничук й планами на майбутнє. Письменник хоче написати роман спільно з Андрієм Курковим, а зараз чекає виходу книги «Таємниці галицької кухні», в якій будуть рецепти, які Ю.Винничук перевірив на собі.

Завідувач дитячої бібліотеки Валентина Марциновська зазначила: «Літературна зустріч із винниківчанином Юрієм Винничуком – спільний захід дитячої, дорослої бібліотек і бібліотекаря загальноосвітньої школи «Берегиня». Дітям було цікаво поспілкуватися з відомим автором, адже краєзнавчі книги Ю.Винничука користується шаленою популярністю у дітей молодшого і середнього шкільного віку. Корисними були і рекомендації популярного письменника щодо того, що читати у юному віці».

Довідка. Юрій Винничук народився 18 березня 1952 року в Івано-Франківську. Його батько був лікарем Івано-Франківської обласної лікарні, мати – інженером-економістом. Освіту отримав у Прикарпатському університеті імені В. Стефаника, філологічний факультет. У 1974 році переїхав до Львова, працював вантажником, художником-оформлювачем. У 1987-1991 роках працював режисером Львівського естрадного театру "Не журись!", писав сценарії та пісенні тексти. У 1991-1994 роках був редактором відділу містики та сенсацій газети "Post-Поступ", у 1995-1998 – головним редактором газети "Гульвіса", у 1998-1999 працював редактором відділу газети "Поступ". З 1997 року є членом Асоціації українських письменників.

Твори Юрія Винничука перекладені в Англії, Аргентині, Білорусі, Німеччині, Польщі, Канаді, Сербії, США, Франції, Хорватії, Чехії. За його казками знято 3 мультфільми.

Юрій Винничук є автором перекладів з кельтської, англійської та численних слов'янських мов. Він переможець конкурсу Бі-Бі-Сі на кращу українську книгу за роман "Весінні ігри в осінніх садах" (2005) і за роман «Танго смерті» (2012).

Джерело: сторінка Винниківської міської ради у Facebook


Теги: школярі, Юрій ВИННИЧУК, Берегиня, учні


Читайте також:
Коментарі
avatar