З початку року у Винниках зареєстровано два випадки туберкульозу, - Надія Жигало
14.05.2014 15:57
Епідеміологічна ситуація з туберкульозу в Україні з кожним роком погіршується. Збільшується кількість осіб, які вперше захворіли на цю хворобу.

«Така сама ситуація спостерігається і в місті Винники, – розповідає завідувач 2-го поліклінічного відділення Надія Жигало. –  Реєструються випадки серед «декретованої» групи населення. З початку року зареєстровано два випадки туберкульозу, при чому в однієї з двох людей виявлено відкриту форму. Ще три випадки уточнюються».

Медики радять не ігнорувати профілактикою туберкульозу. Перш за все – це раннє виявлення хвороби. З цією метою у дітей та підлітків до 18 років проводиться проба Манту, а особам з 15 років і старшим – флюорографічне обстеження не рідше 1 разу на два роки.

Рентгенофлюорографічне обстеження має проводитись усім особам, які звернулись до поліклініки з приводу різних скарг, особливо якщо вони пов’язані з ураженням органів дихання. У сучасних умовах поширеним методом виявлення туберкульозу легень стає мікробіологічне дослідження харкотиння.

Велике значення має вакцинація проти туберкульозу, хіміопрофілактика – вживання протитуберкульозних препаратів. Їх призначають у випадку позитивної реакції Манту, а також при контакті з хворим.

Для попередження інфікування через харчові продукти, не можна купувати молочні та м’ясні продукти, яйця у випадкових осіб. А найголовніше – відмова від шкідливих звичок – куріння, вживання алкоголю, наркотиків.

Пам’ятайте, здоровий спосіб життя, дотримання вимог гігієни, загартування організму, повноцінне харчування, а також турбота про зміцнення імунітету, стануть запорукою здоров’я.

Джерело: http://vynnyky.in.ua/

Теги: Надія Жигало, здоров'я, профілактика, туберкульоз, захворювання


Читайте також:
Коментарі
avatar