Верховна рада схвалила меморандум про порозуміння
20.05.2014 18:07
252 народні депутати проголосували за Меморандум порозуміння і миру. Фракції Комуністичної партії України і "Свободи" не голосували за запропонований документ.

Як повідомляє канал новин 24, пункт, що стосується закріплення в Конституції статусу російської та інших мов після консультацій та узгодження тексту документа взяли в такій редакції: "Поряд з конституційним статусом української мови як державної Верховна Рада України забезпечить гарантування статусу російської мови. Держава гарантуватиме підтримку мов національних меншин у місцях їх компактного проживання".

Нардеп від "Батьківщини" Олександр Бригинець стисло описав текст Меморандуму на своїй сторінці у Facebook.

"Заклик відмовитися від радикалізму... ВР підтримує женевські домовленості і загальнонаціональй круглий стіл та вибори президента.... Закликаємо до чесних виборів і закликаємо прийти до них... Співчуваємо загиблим... ВР обіцяє конституційну реформу, де децентралізація і бюджетна незалежність, незалежність судової системи і силових органів, боротьба з корупцією. Українська державна, російська залишається в тому ж статусі, що й зараз. Закликає до роззброєння і амністію тим, хто не брав зброю. При звільненні заручників і адмінбудівль обіцяємо припинити АТО. Є питання статусі мов і умови припинення АТО, бо виходить, що терористи можуть бути не в адміністративних спорудах", - розповів Бригинець.


Теги: меморандум, верховна рада, примирення


Читайте також:
Коментарі
avatar