У Винниках презентуватимуть дослідження комплексу джерел трипільської культури
22.05.2014 13:59
22 травня в приміщенні Історико-краєзнавчого музею м. Винники відбудеться презентація книги Bilcze Złote. Materials of the Tripolye culture from the Werteba and the Ogród sites (за ред. Сладоміра Кадрова) та відкриття тематичної археологічної виставки «Трипільський світ Більче-Золотого».

Про це повідомляє Львівська газета, посилаючись на інформацію департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.

Під час виставки заплановано підписання договору з польської сторони в особі Яцека Гурського (директора Археологічного музею у Кракові) з української сторони – в особі Ігоря Тимця (директор Історико-краєзнавчого музею м.Винники) про співпрацю між Археологічним музеєм у Кракові й Історико-краєзнавчим музеєм м. Винники. У складі делегації перебуватиме також Кшиштоф Туня – керівник Археологічної лабораторії в Іголомії Інституту археології та етнології Польської академії наук і мистецтв.

Для України цей проект особливо важливий, оскільки опрацьована польськими колегами унікальна збірка археологічних матеріалів трипільської культури походить із села Більче-Золоте Борщівського району Тернопільщини. Презентована книга  є монографічним дослідженням надзвичайно важливого комплексу джерел трипільської культури, її видано англійською мовою, а долучений DVD-диск містить текст польською мовою. У рамках бібліотечного обміну книгу розіслали до близько 250 археологічних осередків Європи.

Початок презентації – о 16.00.

Фото: http://io.ua/

Теги: Трипілля, виставка, музей


Читайте також:
Коментарі
avatar