Найближчим часом Єврокомісія розпочне другий етап спрощення візового режиму
23.05.2014 23:59
Україна виконала умови першого етапу плану дій щодо візової лібералізації з ЄС та найближчим часом Єврокомісія розпочне другий етап спрощення візового режиму.

Про це йдеться у заяві Комісара Європейського Союзу з питань внутрішніх справ Сесілії Мальмстрем, поширеній сьогодні прес-службою Єврокомісії, повідомила прес-служба Міністерства юстиції.

«За останні кілька місяців українська влада зробила важливі зусилля, щоб створити необхідну законодавчу, політичну та інституційну основу та виконати вимоги першого етапу нашого візового діалогу. Я вже зараз можу сказати, що на основі нашого аналізу прийняте законодавство та інші вжиті заходи є достатніми, щоб вважати, що Україна змогла задовольнити критерії першого етапу Плану дій щодо лібералізації візового режиму», - йдеться у документі.

Єврокомісар з питань внутрішніх справ повідомила, що звернеться до Єврокомісії із пропозицію розпочати другий етап плану спрощення візового режиму з Україною, на якому буде перевірено імплементацію законодавчих рішень першого етапу.

«Ця оцінка буде відображена в наступній доповіді Комісії, яка повинна бути прийнята найближчим часом», - зазначила Сесілія Мальмстрем.

За її словами, прийняття за останні декілька місяців українським Парламентом законів у галузі безпеки документів, надання притулку, боротьби з корупцією, боротьби з дискримінацією та захисту даних є значним досягненням, важливим кроком у процесі, який наблизить країну до її мети - безвізового режиму з ЄС.

Водночас Єврокомісар із внутрішніх справ зазначила, що важка робота ще не закінчена. «Україна повинна буде продемонструвати, що всі ці правила ретельно імплементовані, зокрема щодо дискримінації, де ми очікуємо повного завершення реформи системи захисту. Комісія буде продовжувати надавати допомогу з метою забезпечення конкретної і всеосяжної динаміки реалізації», - сказала Сесілія Мальмстрем.

22 листопада 2010 року ЄС надав Україні план дій щодо лібералізації візового режиму. Цей план складається з двох етапів. На першому необхідно внести законодавчі зміни, а на другому - забезпечити їх реалізацію на практиці.

Раніше Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Україна вийшла на фінішну пряму у питанні лібералізації візового режиму з ЄС і українці мають всі шанси  отримати безвізовий режим у 2015 році

Спікер ВР Олександр Турчинов заявив, що рішення щодо лібералізації візового режиму з Україною ЄС може ухвалити до кінця року.

13 травня ВР прийняла три законопроекти необхідні для лібералізації візового режиму з ЄС, серед яких і скандальний антидискримінаційний законопроект.

Джерело: http://vgolos.com.ua/

Теги: Євросоюз, візовий режим, Сесілія Мальмстрем


Читайте також:
Коментарі
avatar