У Самообороні заговорили про участь у виборах
24.05.2014 12:34
Втілити у життя вимоги Майдану, а не боротися вічно з негідними чиновниками - ідею входження у владу, у тому числі – через вибори, висунули у рядах Самооборони.

Питання підняли на останній зустрічі координаторів Самооборони західних областей України цієї п’ятниці у Рівному. Цього разу зібралися разом з головою Люстраційного комітету України Єгора Соболєва та представника Люстраційного комітету Львівщини - Андрія Мисика. «Ми традиційно обговорюємо проблеми з призначенням на керівні посади людей, які не відповідають цим посадам – як в правоохоронних органах, так і інших органах державної влади», - розповідає керівник Самооборони Львівщини Валерій Веремчук.

 «Старі чиновники і судді повертаються у старі крісла або отримують нові високі посади, закону про люстрацію немає досі, а закон про повернення довіри до судів навіть близько не відповідає своїй суті, - констатував голова Люстраційного комітету України Єгор Соболєв. - Щоб досягти якісних змін, потрібно делегувати своїх людей у владу, вимагати відкритих конкурсів посад і висувати на ці конкурси гідних людей. Зрештою – іти на вибори».

«Майдан проявив безліч прекрасних командирів, управлінців, людей, які приймають відповідальність, при чому заради справи, ідеї, абсолютно не заради грошей. Зараз важливо не розгубити цих людей, а відправити у владу, щоби ми знали: у Верховній раді, чиновницьких кабінетах завжди будуть люди, які відчинять двері простому народу», - додав представник Люстраційного Комітету України Андрій Мисик.

«Ми можемо вічно боротися з негідними політиками, чиновниками, знову і знову виносити їх з кабінетів, намагатися змінювати стару систему влади. А ще ми можемо цю систему замінити самі, - вважає керівник Самооборони Львівщини Валерій Веремчук. - Тому була озвучена і підтримана багатьма самооборонцями  думка входження у владу, в першу чергу – силові структури, та участь у наступних виборах».

Поки що ця ідея на рівні обговорення. До неї повертатимуться на наступних зустрічах координаторів і представників Самооборони з різних областей України. Вирішуватимуть зокрема, чи йти на вибори в складі різних політичних формувань чи новоствореної політичної сили.

Валерій Веремчук, зокрема, висловив думку, що якщо творити, то творити силу Майдану саме з активістів Майдану – людей, які і в Києві, і в регіонах у ці місяці не боялися відстоювати свою позицію, виходили на вулицю, підтримували відкрито революцію. Це має бути нова, свіжа команда лідерів, які проявили себе у цьому.

«Майдан має згенерувати політичну силу і бажано не одну, яка буде його представляти, - Єгор Соболєв. – Згадайте єгипетську революцію, де люди,  після того як повалили владу, не пішли самі у цю владу, і сьогодні у тій країні криза лише загострюється. Якщо ми повторимо цю помилку, будемо мати свій Єгипет».

Юлія Кухар, прес-служба Самооборони Львівщини

Фото: http://www.gazeta.lviv.ua/

Теги: Валерій Веремчук, вибори, Андрія Мисик, Єгор Соболєв, самооборона


Читайте також:
Коментарі
avatar