У Винниках на Розлавці впорядковано могилу січових стрільців
05.06.2014 17:38
За старанням (депутатський запит) депутата ВМР Андрія Байцара (мажоритарний округ №16) і за сприяння замісника міського голови Винник Олега Шевчука до свята Трійці було впорядковано cимволічну могилу Січових стрільців на перехресті вулиць Стрілецька - Івана Франка.

Працівниками КП "Благоустрій" (директор Олег Горінь) було відремонтовано лавочку біля могили, встановлено дошку оголошень та впрядковано навколишню територію.

Історична довідка

Дана могила насипана у 1990 р. Раніше, недалеко від цього місця знаходилася справжня могила декількох січових стрільців, на якій був встановлений хрест, що простояв до 50-х років (зруйнований вандалами-комуністами). Хрест знаходився біля сучасної могили (на теперішньому тротуарі, біля старої грушки) і був обгороджений невисоким парканчиком. За совєтських часів його тричі руйнували, але люди його відновлювали.

Винники одними з перших виконали свій обов'язок по відношенню до полеглих січовиків.

За одностайною згодою винниківської громади 24 квітня 1921 р. відбувся великий стрілецький похорон, тіла п’ятнадцятьох стрільців і чотаря Ганкевича перевезено на місцевий цвинтар і поховано їх усіх у стрілецькій могилі на репрезентованому місці, де звичайно хоронили найвизначніших людей Винник (між похованими не було ні одного винниківчанина). Похоронна процесія виглядала так: з Розлавки, у військовому порядку вишикувалися шістнадцять підвід, аж до могили на цвинтарі вся дорога була заповнена людьми, між ними всі школярі у національному одязі йшли за домовинами під проводом своїх учителів. Похорон очолив о. пралат Леонтій Куницький з кільканадцятьма священниками з Винник і околиць.


Теги: Олег Горінь, Андрій Байцар, січові стрыльці, могила, Олег Шевчук


Читайте також:
Коментарі
avatar
А Горінь чимось думав, коли дошку оголошень, як будь зварену, ставив на саму могилу!? Є місце біля саду зправа...
avatar
Винниківчанин не переживай. Вони навіть не забетонували і не закріпили ту дошку. Скоро її на металолом хтось забере cry
avatar
Добре, що не додумались ще на меморіальну дошку поставити :)
avatar