Самооборонці Львівщини тренувалися на полігоні (ФОТО)
24.06.2014 23:35
Черговий етап вогневої підготовки проходили активісти Самооборони Львівщини у Верещиці - на базі тренування бійців спецбатальйонів. У військовому вишколі взяв участь 61 самооборонець. Активісти відпрацьовували з автоматами у парах (прикриття один одного, перезаряджання зброї, зміна магазинів), відпрацювання рукопашного бою, роботи на блокпості (зупинка, огляд транспорту, вилучення правопорушників з транспорту).

«Один із елементів військового вишколу, який чекав на наших активістів – смуга перешкод, у тому числі, психологічних. Це імітація досить потужних вибухів, стрільба над головою холостими патронами. Тобто в польових умовах створювали шумово-психологічну обстановку, максимально наближену до реальних бойових дій, - розповідає Ярослав Коминський, представник Штабу Самооборони Львівщини, який, власне, відповідає за стрілецький вишкіл у формуванні. - Такий підхід дозволяє солдатам у майбутньому адекватно реагувати на постріли і вибухи, які мають шалену психологічну дію у зонах конфлікту і відволікають від виконання завдання».

Активісти Самооборони також проходили тренування у спецодязі, який застосовують в умовах хімічної атаки ворога та при перенесенні поранених у зоні хімічної атаки.

Вогнева підготовка у Верещиці проходила одразу на кількох рівнях, зокрема, для тих добровольців, які вже пройшли інші етапи вишколу. Вони вдосконалювали свої навики у роботі з ширшим спектром зброї – з кулеметами, снайперськими гвинтівками та іншими видами зброї.

«Показники самооборонців не оцінювали персонально, та всі спрацювали достойно, - відзначає Ярослав Коминський. – Хлопці пройшли всі етапи і полоси перешкод, за винятком одного активіста, який змушений був пропустити кілька етапів через стару травму коліна, яка ще дається взнаки».

Вогневу підготовку для активістів організовує Штаб Самооборони спільно з Навчальним центром при Університеті внутрішніх справ. «Активісти тренуються з найкращими фахівцями в області, які у свою чергу готують бійців спецбатальйонів, - розповідає керівник Самооборони Львівщини Валерій Веремчук. – Тобто спочатку наші хлопці  пройшли перший етап навчання – це курс лекцій і тестувань, який тривав кілька тижнів. Пізніше випробовували свої знання в інтерактивному тирі цього ж навчального центру. Хлопці, зокрема, відпрацювали постріли з різних видів зброї та у різних положеннях тіла».

Нагадаємо, сьогодні у зоні АТО перебуває 43 самооборонці зі Львова.

Юлія БАСЕНКО, фото Ярослава КОМИНСЬКОГО


Теги: бійці, полігон, навчання, ато, спецбатальйон, Самооборона Львівщини, Верещиця


Читайте також:
Коментарі
avatar