У Винниках замість дитячого садочка хочуть будувати котеджі
08.07.2014 17:02
У Винниках розгорається черговий земельний конфлікт. Мешканці районну Загороддя звинувачують міського голову Сергія Уварова у незаконному продажу землі по вул. Грушевського, де планувалось будівництво амбулаторії сімейної медицини та дитячого садка.

Суперечка виникла щодо ділянки, яка раніше належала школі-інтернату. Про це розповіла мешканка Загороддя, член ради вуличного комітету Загороддя пані Галина, повідомляє zaxid.net.

«Раніше це була територія школи-інтернату, там росли фруктові дерева. Кілька років тому міська рада Винник вирішила, що на цьому місці буде оптимально звести амбулаторію сімейної медицини, оскільки в цій частині міста повністю відсутня інфраструктура. Також на цьому місті мав би бути дитячий садок, аптека», – розповіла пані Галина.

За словами жінки, приблизно місяць тому на ділянці розпочались активні будівельні роботи, а ще раніше винниківці побачили в газетах оголошення про продаж цієї землі.

«Я бачила документи, згідно з якими люди просили виділити їм ділянки на цьому місці. Але землю не давали на підставі, що це територія для розвитку інфраструктури міста. Однак рішенням сесії Винниківської міської ради 2013 року територію передали будівельній компанії, яка інтенсивно почала продавати ділянки під будівництво», – додає пані Галина.

Мешканців цікавить насамперед, на якій підставі земельна ділянка змінила призначення та власника, і куди ділись гроші, якщо її було продано.

Своєю чергою міський голова Винник Сергій Уваров заявив, що землю не продавали, а просто передали забудовнику, який натомість має звести будівлю, де розташується і амбулаторія сімейної медицини, і травмпункт, і аптека. Також, за його словами, будівельна компанія «Гал-дім», що виконує роботи, зобов’язалась збудувати на місці дитячий майданчик.

«У 2006 році рішенням сесії Винниківської міської ради ця ділянка була виділена під котеджну забудову та будівництво приміщення для сімейного лікаря. Сьогодні в нас відбулась зустріч із мешканцями та представниками будівельної компанії, на якій я був присутній. Забудівельник підтвердив свої наміри збудувати там амбулаторію, а влада бере на контроль виконання умов рішення. Тим більше, що сімейна медицина в низинній частині Винник  повинна працювати», – зазначив Уваров.

За його словами, про будівництво дитячого садочка на цій ділянці мова не йшла.

Тим часом мешканці не вірять, що питання вдасться вирішити безконфліктно, тому готують звернення до прокуратури.

«У нас у Винниках завжди так роблять: ділянку виділяють для суспільних потреб, а потім виникають несприятливі умови, землю перепродають і, врешті, громада її втрачає. Думаємо, так буде й цього разу, тому вже почали збір документів для звернення до прокуратури», – зазначила член ради вуличного комітету Загороддя пані Галина.

Як зазначає zaxid.net, з 2008 по 2011 рік співвласником ТОВ «Гал-Дім», яка зараз проводить будівельні роботи на спірній ділянці, був Сергій Уваров, голова Винниківської міськради. Як повідомляли «Наші гроші», 2011 році Сергія Уварова у «Гал-Домі» замінила його дружина Уляна.

Про те, що коїться у Винниках навколо одвічного земельного питання журналісти Галінфо розпитали у секретаря земельної комісії, представника УДАРу Ігоря Жуковського.

«Станом на сьогодні, я власне й досі не знаю, чи я є секретарем земельної комісії ради, чи ні, підкреслив депутат-ударівець, - є інформація, що на завершення вчорашньої сесії без мого відома та присутності, без включення цього питання до порядку денного та розгляду на профільній комісії колеги-депутати розглянули питання щодо змін у складі постійних депутатських комісій ради і мене вже, знову ж таки без мого відома, вивели зі складу постійної земельної комісії ради і включили до якоїсь іншої депутатської комісії. Хоча жодної заяви на вступ до іншої профільної комісії я на сесію не подавав і вважаю, що такі рішення ради грубо порушують чинне законодавство і Регламент нашої Ради. Я зареєстрував відповідне звернення на адресу міського голови і як отримаю офіційну відповідь буду робити відповідні дії. Поки цієї відповіді немає – я продовжую виконувати обов’язки секретаря земельної комісії.

До речі, голова нашої комісії вже рік як не виконує свої обов’язки і вся відповідальність за скликання земельних комісій, оформлення протоколів, підготовку рішень на сесії тощо – лежать лише на мені.

Чому депутати ухвалили рішення про зміну в складі комісії? Мабуть колеги розуміють, що строк каденції минає. Багато сьогоднішніх обранців в наступному складі Винниківської ради будуть відсутні. Отож, у декого виникло бажання якось надолужити згаяний час, скористатись моментом. Я, як секретар земельної комісії, звісно наполягав на дотриманні законності та процедури, відкритості у роботі ради та комісії. Саме тому мабуть став неугодний. На вчорашній (3 липня) сесії вкотре виникли надзвичайно спірні земельні питання, в т.ч. й щодо земельних ділянок по вул. Лисика. Земельні ділянки по цій вулиці були розподілені між невідомими людьми, хоча за генпланом на цій землі мали б збудувати дитячий садочок для міста...

Велика присутність на сесії представників громадськості міста, на жаль, жодним чином не вплинула на ухвалення рішень щодо цього дуже спірного розподілу земельних ділянок. Можливо представники громадськості не були достатньо поінформовані? Для вирішення таких спірних питань у майбутньому,я пропоную представникам громадськості міста та області, журналістам особисто брати участь в засіданнях земельної комісії ради, яка є відкритою та гласною. Ми збираємось щосереди о 17--00 тому запрошую всіх на попередні засідання земельної комісії ради», - наголосив депутат.

Ігор Жуковський підкреслив, що лише максимально прозорі процедури в роботі сесії, комісій ради, зокрема, земельної зможуть стати на заваді нечистим на руку особам, які прагнуть дери банити землю Винник. За його словами це вже не перший випадок такого непрозорого розподілу земельних ділянок в місті, є запитання щодо забудовників, які взяли землю, збудували багатоповерхівки, а виконуватисвої інвестиційні зобов’язання перед містом не бажають, - повідомив Ігор Жуковський.

Фото: Винники Plus

Теги: винниківчани, Гал-дім, забудовник, земельний скандал, Загороддя


Читайте також:
Коментарі
avatar