Вживлення мікрокомп’ютерів здійснить революцію у лікуванні хвороб
16.07.2014 16:25
Медики у США хочуть лікувати хвороби за допомогою невеликих комп'ютерів, імплантованих в тіло пацієнта, повідомляє korrespondent.net.

У вересні 2014 року в Медичному центрі Міннеаполіса (США) першому у світі пацієнтові, хворому на діабет, встановлять мікроскопічний імплантат. Він приєднається до підшлунковій залозі і буде самостійно регулювати виділення інсуліну.

Після цього подібні мікроскопічні системи почнуть пересаджувати й іншим хворим, які страждають на епілепсію, не можуть ходити або навіть самостійно дихати. Все це стало можливим після того, як на початку червня американське Управління із санітарного нагляду над якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) видало сертифікат на використання такого пристосування як лікарський засіб.

«Для медиків це сигнал, що можна активніше працювати в цьому напрямі, і він буде затребуваний у фармацевтичній галузі, а отже, з'явиться і фінансування», – каже нобелівський лауреат з медицини Роберт Хорвіц.

За його словами, зараз лікарські препарати переходять на новий рівень ефективності, коли вони стануть діяти на хворобу зсередини. При цьому зовсім необов'язково, щоб вони були тільки біологічного походження.

У медичній компанії GlaxoSmithKline вже заявили, що готові надати премію в розмірі $ 1 млн розробникам електронної системи, що регулює дихання пацієнта зсередини, не викликаючи побічних ефектів. Загалом компанія вже інвестувала понад $ 50 млн у такі дослідження і має намір проводити випробування нового імплантату, який змінить саму суть медицини.

Апарат буде кріпитися до пошкодженому органу, який не може працювати самостійно, і за допомогою електричних імпульсів стимулювати його роботу. Медики сподіваються, що з часом такі розробки замінять пошкоджені ділянки нервової системи і діятимуть постійно, як уже відбувається зі стимуляторами роботи серця. Але для цього потрібно також скласти повну карту електронних сигналів, що регулюють діяльність організму людини.

«Поки ми не зможемо читати думки, але цілком здатні відрізнити, з якою саме частотою передається особливий сигнал в печінку, щоб вона почала працювати», – каже Уоррен Грілл з Університету Дьюка в Північній Кароліні.

На думку вченого, ще трохи, і буде створений універсальний дрон, який зможе сам визначати, який саме орган пошкоджений, і допомагати в лікуванні або підтримувати його нормальне функціонування. Для цього потрібна тільки карта нервових імпульсів та більш універсальні і мініатюрні мікропроцесори.


Теги: медицина, лікування, чіп, комп'ютер, хвороба, експеримент, вчені


Читайте також:
Коментарі
avatar