Генпрокуратура порушили кримінальну справу проти Олександра Єфремова
28.07.2014 14:30
Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти голови фракції Партії Регіонів у Верховній Раді Олександра Єфремова. Його звинувачують у зловживанні владою та протиправному тиску на службових осіб  з метою отримати матеріальної вигоди. Відповідно до ч.2 ст. 364 Кримінального Кодексу України, йому загрожує позбавлення волі від 3 до 6 років. Про це повідомляє Львівський портал, посилаючись на інформацію Центру Протидії Корупції. 

Згідно з інформацією, оприлюдненою Генеральною прокуратурою України, його звинувачують у  тому, що він, будучи народним депутатом, тиснув на працівників державного підприємства «Луганськвугілля», змушуючи їх  закупити обладнання у двох фірм. В першій під назвою ТОВ «ДС-8», основним власником є його син, в другій ТОВ «Індекспром» – одним із власників є дружина Єфремова. Вигравши тендери, ці фірми поставили обладнання втричі дорожчі за ринкову ціну на загальну суму в 232, 38 млн. гривень, фактично обікравши державний бюджет на більш ніж 100 млн. гривень. 

Заяву, завдяки якій було розпочате кримінальне провадження, передали до Генеральної прокуратури громадські активісти із «Центру протидії корупції». 

«Під час Майдану ми шукали інформацію про корупційну діяльність наших високопосадовців з метою надати докази Європейському Союзу для блокування їх рахунків закордоном, - розказує Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції». – Тоді і натрапили на дуже цікаві тендери, інформацію про які публікували «Наші Гроші» на сотні мільйонів гривень, які вигравали фірми сім’ї Єфремова. Розуміючи, що справу можуть зам’яти ми подали заяву до Генеральної прокуратури України від нашої організації, надавши всі, знайдені нами докази. Це лише верхівка айсбергу, але вже її достатньо для того, щоб Генеральна прокуратура могла звернутися до Верховної Ради України із вимогою зняти недоторканність з Єфремова та притягнути його до відповідальності». 

Відповідно до українського законодавства, після особистого подання Генерального прокурора прохання до Верховної Ради про зняття недоторканності, 20 днів це питання розглядається в Комітеті з питань регламенту, членом якого до речі є і Олександр Єфремов. Після цього, якщо комітет таки задовольнить прохання прокуратури, щонайменше 226 народних депутатів мають проголосувати в парламенті за її зняття. Якщо голосування буде провалене, повторно його виносити не можна, окрім як при наявності додаткових доказів вини.


Теги: кримінал, прокуратура, Єфремов, Олександр


Читайте також:
Коментарі
avatar