Біля входу у міську ратушу встановили статую львівського Лицаря (ВІДЕО)
30.07.2014 14:43
У Львові, на площі Ринок, біля входу у міську Ратушу встановили дерев’яну статую львівського лицаря Юрія Змієборця.

Статуя є уособленням волонтерської допомоги на потреби українських військових, повідомляє «Вголос». Біля неї знаходиться благодійна скринька, в яку всі охочі можуть скласти свої пожертви.

«Величезна кількість українців, як лише може допомагає нашим військовим на Сході. Допомагає, аби вони повернулись живі, здорові, аби краще могли обороняти народ і Батьківщину. У 1926 році львів’яни зіткнулись з такою ж проблемою, як і ми зараз. Вони створили Львівського лицаря (сьогодні він зберігається  в історичному музеї). Кожен з мешканців Львова, хто давав пожертву на покращення обороноздатності війська, мав право забити цвяшок у обладунки лицаря, зміцнити його і військо», – розповів один із авторів ідеї, Голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Андрій Салюк.

У сучасну статую усі жертводавці також зможуть забивати цвяшки разом із пластинками, на яких зображений тризуб.

«Через 100 років ми маємо ситуацію, коли Росія знову виступила агресором проти нас і ми мусимо також збирати кошти і допомагати нашому війську. Сьогодні Львівський лицар повертається у формі такої ж скульптури, як і тоді у 1916 році. Ми говоримо про повернення символу. Сьогоднішній лицар постає перед нами Юрієм Змієборцем, є патроном Львова і опікуном наших військових, які зараз на сході, обороняють (нас)», – додав Салюк.

Авторами статуї є львівські митці Роман Зілінько та Остап Лозинський.


Теги: Юрій Змієборець, Ратуша, ЛМР, Андрій Садовий, Статуя, площа Ринок


Читайте також:
Коментарі
avatar