На Яворівському полігоні тестували захисні екрани для військової техніки (ВІДЕО/ФОТО)
05.09.2014 16:04
В рамках проекту Народної Самооборони «Народна броня» на Яворівському полігоні тестували захисні екрани для військової техніки.

Про це сайту Винники Plus повідомили у прес-службі Самооборони Львівщини.

Спеціальні екрани служитимуть додатковим захистом для військової техніки, що задіяна у зоні бойових дій на сході України. Такий винахід є досить легкий для бойових машин, однак достатньо надійний. Виготовлення та випробовування таких конструкцій на Львівщині координує керівник Народної Самооборони Валерій Веремчук.

«Такі захисні екрани допомогли нашим солдатам вирватися з оточення в Іловайську. Ми зрозуміли, що цю річ потрібно якомога швидше запускати на Львівщині, бо вся техніка військових частин не має захисних екранів, - розповідає керівник Народної Самооборони Львівщини Львівщини Валерій Веремчук. - Ми домовилися з людьми, які можуть виготовляти такі захисні екрани і мають відповідні виробничі потужності».

Суть такої броні пояснює спеціаліст, технічний керівник проекту Ярослав Грень: «Ураження броні відбувається не через те, що снаряд пробиває БТР наскрізь, а через використання принципу кумулятивного струменя.  Саме цей струмінь, а не сам снаряд пробиває броню. Захисна ж решітка унеможливлює формування такого кумулятивного струменя, оскільки снаряд детонує до зіткнення з основною бронею через що кумулятивний струмінь розпадається у повітрі, а корпус військової техніки залишається цілим».

За ініціативи Народної Самооборони, перші захисні екрани уже виготовили на одному з підприємств Львова. Їх тестування провели за участі воєнних спеціалістів на Яворівському полігоні – в умовах, максимально наближених до бойових. Аби пересвідчитись, наскільки екрани є надійними, по них стріляли напряму спеціальними гранатометами РПГ. Результатами тестування активісти Народної Самооборони  задоволені, адже цей виріб у рази збільшує шанс на порятунок. Тепер збиратимуть кошти на серійне виробництво.

Експериментальний комплект захисного екрану коштує понад 15 тисяч гривень. Для його виготовлення використано понад 12 тонн металу, який треба зварити, а потім правильно прикріпити на БТР та БМП.


Теги: Валерій Веремчук, захисні екрани, передова, Самооборона Львівщини, полігон, допомога


Читайте також:
Коментарі
avatar