Понад 5 тисяч гостей приїдуть у Винниках на фестиваль кримськотатарської культури
06.09.2014 15:46
Понад 5 тисяч гостей чекають на фестивалі кримськотатарської культури у Винниках, який відбудеться 7 вересня.

Про це повідомила виданню Вголос завідувач експозиційного відділу Історико-краєзнавчого музею м. Винники, який виступає одним з організаторів заходу, Лариса Караваєва.

Фахівець прозвітувала про майже 100-відсоткову готовність всіх експозицій і наголосила на тому, що в Україні вперше відбуватиметься такий масштабний культурний захід.

«Ми, винничани, горді, що саме на Львівщині будуть представлені унікальні твори кримськотатарських художників, майстрів декоративного-прикладного мистецтва. Що саме у нас лунатимуть голоси найкращих співочих колективів Криму», – зазначила вона.

Інтригою фестивалю, за словами Лариси Караваєвої, будуть артефакти з державних та приватних колекцій Криму, які досі були закриті для перегляду українців. «Коли я вперше побачила ці твори, була у захваті, – сказала завідувач. – Сподіваюсь, вони стануть прикрасою всього фестивалю».

Крім різноманітних виставок, майстер-класів, експозицій на гостей чекають смачні страви кримськотатарської кухні. Всі охочі зможуть поласувати.

Організатори фестивалю наголошують на тому, що захід має не лише розважальний характер. Його головна мета розказати і показати людям, що кримськотатарська національність існує. Що тут завжди цінували, поважали і зберігали творчість предків.

Планується, що наприкінці фестивалю всі гості спільно виконають національний танець «Хоран».

Організаторами заходу виступили Департамент з питань автономної республіки Крим та м. Севастополя секретаріату Кабінету міністрів України, Історико-краєзнавчий музей м. Винники, Кримськотатарська національна спілка м. Львова.

Програму фестивалю можна переглянути тут.

Фото: http://15minut.org/

Теги: музей, кримсько-татарська культура, Фестиваль


Читайте також:
Коментарі
avatar