Кримські татари презентували у Винниках свої традиції і ремесла (ВІДЕО)
07.09.2014 22:09

У неділю, 7 вересня, на території Історико-краєзнавчого музею у Винниках відбувся фестиваль кримськотатарської культури.

Фестиваль відкрили двома гімнами: українським та кримськотатарським. До Історико-краєзнавчого музею прийшли люди в українських вишиванках і татарських народних костюмах.

«Я з Криму, але з березня проживаю і працюю у Львові. Приїхала подивитись, як тут все облаштовано. Приємно, що проводять такий фестиваль. Я прослухала гімни і мені на серці стало світло, що в тяжкий період для нашої країни ми можемо провести такий фестиваль», – розповіла Ельміра.

В ятках кримськотатарські майстри організували майстер-класи з гончарства, кераміки, вишивки, чеканки, розпису по склі. Тут показували, як робити турки для приготування кави і вишивати гладдю. Львів’ян також вчили танцювати татарські танці та пригощали традиційними стравами.

«Те, що я вам зараз показую – це техніка татарської роботи – двостороння глуха татарська гладь. Цей вид техніки нараховує до 50 технічних прийомів.  За допомогою правильного підрахунку виходить така різноманітна геометрія»,  – розповіла татарка Ельвіра.

Львів'яни Валентина та Валерій розповіли, що залюбки прийшли на фестиваль кримськотатарської культури. Кажуть, татари, з якими їм доводилось спілкуватись, привітні і добрі люди.

«Ми вирішили прийти сьогодні, подивитись на це дійство, на це свято наших друзів, які дуже привітні, контактні, добрі. Це видно по обличчях. Дуже приємно, що проводять такий фестиваль, в мене батько був татарин тому для мене це особливе свято», – зазначила Валентина.

Джерело: http://zik.com.ua/
Фото: Олег Панас

Теги: кримсько-татарська культура, музей, Фестиваль


Читайте також:
Коментарі
avatar