ООН позбавить російську мову статусу міжнародної
09.09.2014 21:20
ООН збирається позбавити російську мову статусу офіційної і робочої мови організації, і таким чином вона перестане вважатися міжнародною мовою.

Як пояснює Джим Ноланд, співробітник «Гарвард Лінгвістик Ресеч Груп», яка надавала ООН консультації з даного питання, російська стала робочою мовою ООН тільки під тиском з боку СРСР під час створення організації. Насправді ж вона ніколи не заслуговувала такого статусу.

Ситуація була більш-менш зрозумілою, поки існував так званий «східний блок», в країнах якого вивчали російську мову. Зараз же країни Центральної та Східної Європи, що колись були сателітами СРСР, більш не приділяють уваги вивченню російської мови. Навіть в Болгарії та Сербії - традиційно найбільш проросійських країнах Європи - на сьогоднішній день відсутні державні програми вивчення російської мови.

Молодь навіть в країнах колишнього СРСР все менше знає російську і все більше - англійську. Абияк російська ще виживає на Україні, але це ненадовго, оскільки російсько-українська війна завдала нищівного удару по дружбі двох народів.

Таким чином, ареалом поширення російської мови вже через 5 років залишаться тільки Росія, Білорусія і частково Казахстан. А це не тягне на причини залишати російську робочою мовою ООН, говорить Джим Ноланд. Тому вже зараз організація планує скасувати частину положень статуту, що встановлюють статус мов.

Місце російської в системі офіційних і робочих мов органів ООН можуть зайняти португальська і бенгалі, або ж есперанто, повідомляє NJTimes.

Джерело: http://elise.com.ua/

Теги: мова, ООН, російська мова


Читайте також:
Коментарі
avatar