Командири у зоні АТО оплесками зустріли волонтерів, які привезли солдатам індивідуальні аптечки (ВІДЕО)
12.09.2014 18:28
Надзвичайно емоційно солдати і командири зустріли аптечки, які волонтери Центру забезпечення військових привезли у зону АТО. Про це повідомили сайту Винники Plus у прес-службі Самооборони Львівщини.

«Телебачення, я вас дуже попрошу не вирізати, якщо ви будете це показувати, я хочу сказати: мої начальники, які нами керують, полковники, генерали! Дивіться, що ви у першу чергу повинні були зробити – бронежилети, оці речі. А ви цього нічого не зробили! Дуже дякуємо вам! Через це люди гинуть і мучаться – через вашу бездіяльність. А тепер за це мене можете зняти з посади!», - заступник командира 80-ї аеромобільної бригади Олег Манджай не стримував емоції, коли львівські волонтери вручали аптечки індивідуального захисту солдатам.

«Це емоції непідробні, і вони були всюди, куди ми ці аптечки привозили – на 24-й МБ, Третій батальйон територіальної оборони. У частинах, де ми побували, говорили, що така аптечка не менш важлива, ніж каска, бо дає можливість бійцю морально підсилити свій стан, розуміючи, що він в будь-яку хвилину може надати допомогу собі чи своєму побратимові і дочекатися кваліфікованої допомоги», - ділиться враженнями координатор Центру медичного забезпечення Ярослав Коминський, якому належить ідея забезпечення солдат індивідуальними аптечками.

Волонтер демонструє вміст аптечки, яку вже високо оцінили на фронті – це знеболювальний анти шоковий препарат у шприць-ампулах, кровоспинний порошок Gemma і і Celox, якісний ізраїльський бандажний бинт, який успішно пройшов випробування у багатьох гарячих точках світу і набрав багато схвальних відгуків. А також знезаражувачі води, очні краплі, перев’язувальні матеріали, знеболювальні, жаропонижаючі засоби, джгут, антисептики і сама сумка, яку шили на замовлення. Вартість одного такого набору – до 500 грн. Перша партія аптечок, що поїхали на фронт обійшлася волонтерам у 60 тисяч гривень.

Координатор Центру медичного забезпечення Ярослав Коминський підраховує: щоб забезпечити такими індивідуальними аптечками всіх українських бійців, які воюють в АТО (близько 50 тисяч солдат), необхідно близько 25 млн грн. «Мене дивують заяви наших славних генералів від Міністерства оборони, нібито на такі індивідуальні аптечки потрібно зараз 170 млн грн. Можливо ми тільки починали, і ціна може бути навіть менша, максимум 25 млн грн., а не 170 млн. Хочеться запитати тих чиновників, з яких розрахунків вони беруть такі цифри? Знову старі схеми? Для нас, волонтерів громадського формування, було складно скомплектувати такий набір, але ми змогли це зробити тепер задаємся питанням, чому це  не роблять на рівні держави?»

«Дивує також інше: Україна вже воює кілька місяців, а в Міноборони лише зараз заговорили про необхідність забезпечення бійців індивідуальними аптечками», - констатує керівник Народної Самооборони Львівщини Валерій Веремчук.

За словами волонтерів, найбільша проблема зараз дістати антишокові препарати, не зважаючи на те, що їх випускають в Україні, і вони є на складах.

Волонтери Народної Самооборони заявляють, що, не зважаючи на бюрократичні та інші перешкоди, продовжать роботу із забезпеченням солдат індивідуальними аптечками.

Наступну партію таких аптечок (400 шт.) планують зібрати за тиждень і вручити тут, на Львівщині, бійцям, які згідно ротації, збираються їхати на схід.

G6n6EkdX01g

Теги: аптечки, Самооборона Львівщини, допомога, ато


Читайте також:
Коментарі
avatar