В результаті реформи МВС в Україні з'явиться поліція (ВІДЕО)
22.10.2014 23:43
В МВС запевняють, що замість карального органу в Україні з'явиться європейське правоохоронне відомство.

В Україні з'явиться Національна поліція, натомість будуть ліквідовані управління з боротьби з організованою злочинністю, міліція в справах дітей, транспортна та ветеринарна міліції. ДАІ буде позбавлена функцій із надання адміністративних послуг.

Відповідні рішення закладені в Концепції та Стратегії реформування МВС, які 22 жовтня затвердив Кабінет міністрів України.

Згідно з цією Концепцією, МВС відповідатиме за правоохоронну діяльність, захист конституційного ладу та територіальну оборону, міграційну діяльність, охорону державного кордону та пожежно-рятувальну справу.

До нової структури МВС належатимуть:

- Національна поліція (виконуватиме функції міліції та ДАІ),

- Національна гвардія (військове формування з правоохоронними функціями, призначене для захисту життя, прав та свобод громадян),

- Державна міграційна служба, - Державна служба з надзвичайних ситуацій (зараз входить до складу Міністерства надзвичайних ситуацій)

- Державна прикордонна служба (зараз входить до складу Міністерства оборони).

Також уряд затвердив сьогодні ще три нормативних акти, які поклали початок втіленню в життя положень Концепції реформи Міністерства.

Зокрема. Кабмін затвердив проект Закону України, який врегульовує питання можливості ліквідації ряду підрозділів МВС: ГУБОЗ, транспортної та ветеринарної міліції тощо.

Також Кабінет Міністрів України розглянув і затвердив проект постанови, яка закріплює порядок ідентифікації працівників органів внутрішніх справ, зокрема – шляхом носіння нагрудного знака. Це дозволить легко ідентифікувати кожного працівника органів внутрішніх справ, який перебуває при виконанні службових обов'язків.

Також було затверджене розпорядження Кабінету Міністрів України щодо позбавлення підрозділів ДАІ функцій із надання послуг з реєстрації транспорту, видачі водійських посвідчень тощо.

Цим актом передбачено проведення експерименту на базі ДАІ міста Хмельницький. У рамках експерименту відбудеться об'єднання сил підрозділів ДАІ та патрульної служби в єдиний підрозділ.

Окрім цього, цей нормативний акт визначає завдання для МВС із підготовки законодавчої бази для цього об'єднання в цілому у країні. Після доопрацювання вищевказані нормативні акти будуть подані на підпис прем'єр-міністрові України.

"Таким чином в Україні розпочата стратегічна реформа міліції. Завдяки їй замість карального органу буде створено сучасне європейське правоохоронне відомство, місія якого – служити та захищати", - зазначають в МВС.

Джерело: http://tsn.ua/

Теги: міліція, поліція, РЕФОРМА, МВС


Читайте також:
Коментарі
avatar