Україна закликала країни-підписанти Будапештського меморандуму відновити цілісність України
05.12.2014 13:15
Країни-підписанти Будапештського меморандуму зобов’язалися утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності та політичної незалежності України.

Про це йдеться у заяві українського МЗС з нагоди 20-ї річниці підписання Будапештського меморандуму.

Як повідомляє Канал новин 24, дипломати наголошують, що 5 грудня 1994 року Велика Британія, Російська Федерація та Сполучені Штати Америки підписали у Будапешті Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).

"Протягом 20 років участі у ДНЯЗ Україна сумлінно виконувала всі положення Будапештського меморандуму, а також займала активну позицію на переговорах в галузі ядерного нерозповсюдження. Прикладом послідовної позиції нашої держави у цій сфері зокрема, стало проголошене на Вашингтонському ядерному саміті у квітні 2010 року рішення про відмову від використання високозбагаченого урану", - зазначили в МЗС.

"Разом з тим, у 2014 році Російська Федерація порушила взяті на себе зобов’язання, зокрема, окупувала частину суверенної території України (Автономну Республіку Крим і місто Севастополь) та розв’язала збройну агресію на сході України", - наголошують дипломати.

За словами дипломатів зовнішньополітичного відомства, таким чином, поставлено під сумнів гарантії безпеки ядерних держав щодо окремо взятої країни, а також створено небезпечний прецедент, коли держава, яка гарантувала безпеку Україні у відповідь на відмову від ядерної зброї, зухвало порушила її суверенітет і територіальну цілісність.

"В день 20-ї річниці Будапештського меморандуму закликаємо держави-гаранти безпеки України здійснити невідкладні кроки заради відновлення територіальної цілісності, суверенітету і миру в Україні, а також розпочати практичне обговорення питань юридично зобов’язуючих гарантій безпеки країнам, які ухвалили або планують ухвалити історичне рішення щодо відмови від ядерної зброї", - звернулися в МЗС.

Фото: http://uk.wikipedia.org/

Теги: Будапештський меморандум, МЗС


Читайте також:
Коментарі
avatar