Ярослав Семенюк направив звернення Президентові України з проханням перевірити діяльність мера Винник
06.12.2014 23:06
Громадські активісти м. Винники стверджують, що міський голова Сергій Уваров та його прибічники намагаються «роздерибанити» 17 гектарів – під виглядом виділення землі учасникам АТО. Понад те, місцевий бізнесмен і громадський діяч Ярослав Семенюк уже направив звернення Президентові України, у Кабінет Міністрів України із проханням перевірити діяльність Уварова. Так розпочинається повідомлення на сторінці спільноти "Винники SOS" у Facebook.

Далі подаємо повний текст повідомлення:

Скандал навколо виділення землі бійцям АТО у Винниках має свою передісторію. Ще понад півроку тому у Винниках для контролю за діяльністю міського голови, виконкому міської ради і депутатів було утворено Громадську раду. До її складу увійшли представники кількох громадських організацій – голова «Західно українського правозахисного руху За правду! За людей!» Ярослав Семенюк, координатор «Правого сектору» Максим Хома, сотник «Народної самооборони» Володимир Почаєвець, а ще Андрій Шніцер, Юрій Мірко та інші.

Утім уже незабаром у Громадській раді почали з’являтися особи, які виявилися давніми соратниками Сергія Уварова. Передусім, це Олексій Дегтяренко, який разом зі своїм батьком Олександром Дегтяренком, – давні побратими Уварова по «Партії регіонів». Ще у 2002 році Дегтяренко був помічником народного депутата Ігоря Шурми (СДПУо), у 2004-му – членом окружної комісії від кандидата на пост Президента Януковича. У 2005 році входив до ініціативної групи з підготовки проведення референдуму проти НАТО та «за Митний союз». У цій же ініціативної групі був і Юрій Дмитришин, який сьогодні очолює ГО «Допомога армії України».

На виборах до ЛМР 2006 року Олексій Дегтяренко і Юрій Дмитришин балотувалися у списку опозиційного блоку «Не так». А у 2007 році Дегтяренко разом із нинішнім заступником Уварова, керівником ГО «Народний самоконтроль» Тарасом Дмитерком були членами окружної виборчої комісії від «Партії регіонів. За сумлінну працю та відданість міському голові Сергію Уварову, без згоди винниківських депутатів, сім’я Дегтяренків отримала «у подарунок» винниківське бомбосховище.

Новоявлені «активісти» Громадської ради одразу розпочали власний «піар» на начебто виділенні земельних наділів бійцям АТО, хоча від початку не мали до цього процесу жодного стосунку.

Так, 24 серпня на урочистій сесії ВМР місцеві депутати одноголосно прийняли рішення про виділення земельних ділянок для будівництва житла винниківчанам-учасникам АТО. Тоді ж було присвоєно звання «Почесний громадянин Винник» трьом мешканцям міста, які брали участь у військових діях на сході, – Олегу Янді, Юрію Богоносу та Ростиславу Волощуку.

Утім 19 листопада під час засідання комісії з виділення земельних наділів учасникам АТО були прийняті особливі обов’язкові критерії для відведення ділянок: реєстрація учасника АТО у м. Винники станом на 01 січня 2013 року і проживання учасника АТО у м. Винники станом на 01 січня 2013 року.

Тож тепер громадські активісти побоюються, що таким чином Сергій Уваров та його прибічники прагнуть контролювати і «дерибанити» винниківську землю через підставних осіб, начебто учасників АТО.

Зрештою, попри активний піар Дегтяренка (ГО «Громадський актив Львова»), Дмитришина (ГО «Допомога Армії України»), Чорного (ГО «Галас»), Філонова (ГО «Вектор європейського розвитку», голова громадської ради при Винниківській міській раді) на виділенні землі солдатам, станом на сьогодні жодної ділянки учасники АТО у м. Винники і досі не отримали.

«Нинішній мер міста Винник розкрадає землі. Він тікає від активістів, але привів у Винники таких людей, як Дегтяренко. Вони хочуть побудувати 13 котеджів на 30 «сотках» землі», – стверджує Ярослав Семенюк. Саме його на початку листопада Олексій Дегтяренко звинуватив у побитті. На прес-конференції 10 листопада Дегтяренко розповідав про нібито жорстоке побиття п’яти волонтерів у Винниках людьми в балаклавах. Тоді у нього під оком красувався чималий синець. Натоміть на відео, яке опублікував Семенюк, видно: після засідання Громадської ради 7 листопада й так званого «побиття», Дегтяренко давав інтерв’ю журналістам цілий й неушкоджений.

Зараз Ярослав Семенюк звернувся до Кабміну і Президента України із проханням перевірити діяльність Сергія Уварова. А депутат ВМР Володимир Почаєвець заявив, що активісти повністю підтримують ідею виділення земель учасникам АТО, але процес має відбуватися прозоро за участі громади Винник.

Також, за словами Володимира Почаєвця, вкрай необхідна люстрація громадських організацій, які займаються допомогою військовим. На його думку, з’являється чимало аферистів, які прагнуть нажитися на біді в країні. Такої ж думки і Ярослав Семенюк.

«Я справді конфліктував з Дегтяренком, бо ці люди – аферисти. Я теж представник ГО, заступник голови Громадської ради при міськраді Винник, але невідомо звідки взявся Дегтяренко, почав створювати свою Громадську раду – п’ята колона. Вони обрали свого голову – Філонова, який до Винник немає ніякого відношення так як і Дегтяренко, що вони тут забули ? Але я стану їм кісткою в горлі і не дозволю займатись аферами у нашому місті», - заявив Ярослав Семенюк.

До речі, зараз на сході перебувають близько 25 мешканців Винник, частина з яких записалися в українське військо добровольцями. Тож громадські активісти прагнуть зробити все, аби після повернення додому у героїв не виникло питання: «Чому допустили розкрадання міста, тоді, коли ми проливали кров у боротьбі з ворогом?».

Фото: Львівський прес-клуб

Теги: Олексій Дегтяренко, Ярослав Семенюк, Володимир Почаєвець, конфлікт, Сергій Уваров, громадська рада


Читайте також:
Коментарі
avatar