Зусилля винагороджуються! Св. Миколай приніс дарунки найчемнішим учасникам ансамблю «Святослав»
25.12.2014 23:17
Прихід святого Миколая завжди очікуваний для кожної дитини. Однак для вихованців Народного ансамблю танцю «Святослав» у Винниках прихід Святого Чудотворця став винятковою подією. 20 грудня Святий, який дуже любить чемних діточок, обдарував своїми подарунками понад триста дітей-вихованців КЦ «Дозвілля». Традиція святкових концертів до дня Миколая в «Дозвіллі» існує уже 35 років, однак останніми роками сцена культурного центру справедливо належить талантам з Народного ансамблю «Святослав». Ведучими свята стали давні друзі «Святослава» Заслужені артисти України Левко Дурко та Аеліта.

Найменші «Святославчики», яким по 3-4 рочки, потішили св. Миколая віршиками і своїми розповідями, хоч дехто ще навіть не вмів як слід говорити. Учасники молодшої групи ансамблю  перетворилися на веселих баранчиків у танці «На полонині» та учасників «Карнавалу». А школярики уже зуміли втнути запальний рок-н-рол. Як завжди високий рівень показали середнячки ансамблю із підготовчої групи, їхні танці «Грицю,грицю, до роботи» «Вареники», «Матроси» були надзвичайно майстерними, рухи відточеними і професійними. А учасники основного складу неабияк виросли у майстерності за останні осінні місяці. Композиції «Буковинський – святковий», «Загравання», «Гуляння на подвір’ї» у їхньому виконанні були гідними взірцями українських народних танців. А приз глядацьких симпатій отримала надзвичайно зворушлива і довершена композиція «Мальви», яку одночасно виконали 30  танцюристок різного віку, від наймолодших до найстарших. Утім, і хлопці теж не пасли задніх, буквально за місяць часу юнаки разом з викладачам Олегом Ярошенком підготувати хіп-хоп композицію, яку представили глядачам.

Проте, в «Святославі» плекаються не лише танцювальні таланти. Солісти-вокалісти ансамблю потішили батьків і гостей своїми дзвінкими дитячими голосами. Даринка Артищук заспівала «Колискову Ісуса», а Яна Ручинська  піснею «Різдво»  поставила фінальну крапку.  

По завершенні концерту настав час отримувати подарунки від св. Миколая. Усі учасники ансамблю і навіть дехто із глядачів у залі отримали солодкі пакуночки із особистим привітанням від Почесного президента та засновника ансамблю «Святослав» Григорія Козловського.

Святковий концерт тривав близько трьох годин, а танцюристи і вокалісти напружено готувалися до нього кілька місяців, аби свято Миколая стало гідним підсумком їхніх зусиль. Щодня в культурному центрі «Дозвілля» кипіла багатогодинна робота: в коридорах стояв дитячий гул, на сцені тупотіли десятки ніжок, а понад усім залом лунав голос головного хореографа Тетяни Миколаївни Патер «Раз! І раз! Чіткіше тропіток! Вище ніжки!». Кожен танець, кожну постановку п. Тетяна придумала особисто і пропустила через серце. І вкладені зусилля викладачів знайшли свій відгук у дітей. Як розповідають батьки, не вони ведуть дітей на танці, а діти самі нагадують і йдуть на заняття. Завдяки постійним тренуванням і частим виступам на сцені діти отримують чудовий фізичний розвиток, вирівнюють осанку, розвивають тіло. А окрім цього, стають більш впевненими та самостійними, звикають до виступів перед публікою, вчаться досягати результатів і зростають у гурті однодумців.

Приємно бачити, як рівень ансамблю та його професіоналізм проявляється в деталях. У креативності постановок, у техніці та майстерності виконання, в оригінальності костюмів та в організації виступів. Немалу роль відіграє і наявність власного комфортабельного автобуса для виїздів на концерти і фестивалі. Завдяки цьому учасники ансамблю надзвичайно мобільні, їх часто запрошують на обласні, всеукраїнські і навіть міжнародні конкурси. Досягти такого рівня усього за кілька років ансамблю «Святослав» вдалося завдяки надзвичайним зусиллям головного хореографа Тетяни Патер та засновника і мецената Григорія Козловського. Люди, яким не байдужі творчість і мистецтво, вкладають свою працю, кошти і зусилля у найбільшу цінність – юне покоління і майбутнє рідного міста та країни.          

Попереду новий рік, і у «Святослава» великі творчі плани. Уже цьогоріч Тетяна Патер залучила до викладання молодих професіоналів Олега Ярошенка та Христину Цьванько. Їхню працю та виступи батьки і гості змогли оцінити уже на святі Миколая. Однак головні задумки ще очікують свого втілення. Тетяна Патер: «Основою композицій Народного ансамблю «Святослав» є народно-сценічний танець. Однак з нового півріччя ми вводимо нові сучасні танцювальні напрямки – контемп, степ та хіп-хоп. Ці танці зараз є дуже популярними серед молоді. Крім того, усі наші вихованці здобуватимуть навики класичного танцю. Таким чином діти отримають танцювальну підготовку на всі випадки життя – і для дискотеки, і для випускного вальсу. Я дякую усім нашим учасникам і їхнім батькам за Вашу працю і зусилля, за те, що підтримуєте і вірите у нас. Вітаю Вас усіх з Новим роком та Різдвом, нехай Господь осипле Вас своїми благами і щедротами!». 

Маріанна  П’ятакова

Фоторепортаж зі свята можна переглянути на сайті ЦК "Дозвілля"


Теги: свято, Миколай, святослав


Читайте також:
Коментарі
avatar