НБУ показав нову 100-гривневу купюру з удосконаленою системою захисту
29.12.2014 14:36
Сьогодні Національний банк України презентував нову 100-гривневу купюру з удосконаленою системою захисту. В обіг купюра буде введена 9 березня і з неї почнеться оновлення інших банкнот.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці НБУ у Facebook.

Під час розроблення оновленої банкноти номіналом 100 гривень були реалізовані найсучасніші світові технології, які використовують на Фабриці банкнотного паперу та Банкнотно-монетному дворі Національного банку України.

Новий елемент захисту – “віконна” захисна стрічка – частково введена в товщу паперу полімерна стрічка коричневого кольору з яскраво вираженим кінематичним ефектом. Стрічка містить зображення числа “100” та графічного знака гривні. При зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки.

Новий елемент захисту оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи від золотистого кольору до зеленого.

Приховане в орнаменті зображення цифрового позначення номіналу. Число “100” стає видимим під час розглядання банкноти під гострим кутом до джерела світла.
Фрагментарне зображення цифрового позначення номіналу “100”, що набуває цілісного вигляду під час розглядання банкноти проти світла.

На лицьовому боці банкноти окремі зображення мають рельєф, що можна визначити на дотик (портрет, цифрове позначення номіналу, знак для людей з ослабленим зором, написи).

Заступник Голови Національного банку України Яків Смолій акцентував увагу на тому, що банкноти номіналом 100 гривень зразка 2014 року є законним платіжним засобом на території України та обов’язкові до приймання за їх номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів і функціонують в обігу разом з банкнотами номіналом 100 гривень зразків 1996 та 2005 років.

Таким чином, після введення в обіг нових банкнот номіналом 100 гривень громадянам не потрібно буде обмінювати банкноти цього номіналу попередніх зразків.


Теги: банкнота, Гроші, НБУ


Читайте також:
Коментарі
avatar