З днем народження, Мирон Богданович!
01.02.2015 11:58
Сьогодні, 1 лютого, головному тренеру дніпропетровського "Дніпра" Мирону Маркевичу виповнюється 64 роки.

Вихованець винниківського та львівського футболу. Розпочинав свій футбольний шлях у рідних Винниках, у 70-і роки був гравцем львівських команд "Карпат" і СКА, а також "Спартака" з Орджонікідзе та луцького "Торпедо".

Тренерський шлях розпочинав у "Торпедо" (Луцьк) та хмельницькому "Поділлі". У 1993 вперше очолив львівські "Карпати", з якими виходив у фінали Кубка України 1993 і 1999 р.р. а у сезоні 1997/98 привів "Карпати" до бронзових медалей Прем'єр-ліги України. Також тренував Мирон Богданович такі команди, як "Кривбас" (Кривий Ріг), "Металург" (Запоріжжя) і "Анжи" (Махачкала, Росія).

З липня 2005 року по лютий 2014 очолював харківський "Металіст". Під його керівництвом "Металіст" з сезону 2006/07 по сезон 2011/2012 6 разів поспіль посідав третє місце в чемпіонатах України. У сезоні 2012/2013 привів "Металіст" до срібних медалей чемпіонату України. З 1 лютого 2010 по 21 серпня 2010 був тренером національної збірної України. З 26 травня 2014 є головним тренером дніпропетровського "Дніпра".

Досягнувши таких високих результатів у тренерській кар'єрі, Мирон Богданович не забув про свої коріння, про винниківський футбол, яким все життя опікувався його батько Богдан Дмитрович. Ця любов до рідного міста, патріотизм, відданість розвитку футболу сповна передалась від батька синові.

Якби не Мирон Богданович, не відомо чи взагалі зараз існував би стадіон у Винниках. Вкладаючи власні кошти, він не тільки зберіг стадіон для земляків, а перетворив його на цілу спортивну базу. Зараз на стадіоні, який тепер носить ім'я його батька, функціонують одне стандартне і два менших штучних полів з сучасним покриттям і освітленням. Крім основного трав'яного поля з'явилось ще одне тренувальне, облаштоване сучасним дренажем та поливальною системою. Для глядачів створені також прекрасні умови - відремонтовано центральну трибуну та споруджено нову. Будується при вході на стадіон нова споруда, доріжки, стоянки викладені та продовжуть викладатись бруківкою, облаштовуються газони і т.д.

Що саме головне, Мирон Богданович основні свої зусилля направляє на розвиток дитячо-юнацького футболу. На стадіоні функціонує дитяча футбольна школа, в якій справжні фахівці в прекрасних умовах займаються з юними футболістами - майбутнім українського футболу.

Редакція сайту Винники Plus висловлює імениннику велику подяку від винниківчан і бажає міцного здоров'я та досягнення найвищих тренерських вершин.


Теги: Мирон маркевич


Читайте також:
Коментарі
avatar