Президент України попросив Путіна, Меркель і Олланда не «відморожуватися» з приводу Дебальцеве
19.02.2015, 14:05
Петро Порошенко провів телефонну розмову у Нормандському форматі. Глава Української держави закликав під час розмови «не робити вигляд, що те, що відбулося в Дебальцевому, відповідає Мінським домовленостям». Він також закликав виробити чіткі гарантії на випадки, якщо будуть подальші спроби порушити ці домовленості, повідомляє прес-служба АП.

Співрозмовники погодились, що представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ має бути надане повне сприяння, і сьогодні ж вони мають отримати доступ для моніторингу і верифікації, особливо у зони Донецького аеропорту, Горлівки, Первомайська і Широкіно та в інші місця, де сьогодні були обстріли.

Лише після того, як буде досягнуте всеохоплююче припинення вогню, має початися відведення техніки за безпосереднього спостереження ОБСЄ. Було домовлено, що центр з моніторингу та контролю має завершити підготовку спільного плану виведення важкої техніки, артилерії та ракетних систем залпового вогню.

Президент України висловив вимогу звільнити усіх полонених, в тому числі і тих, хто потрапив у полон в районі Дебальцевого.

Сторони домовились, що цього тижня скоординують дії на рівні міністрів закордонних справ щодо виконання зазначених цілей. При цьому українська сторона наполягла, щоб у ці дискусії було також включене питання залучення миротворців — як по лінії зіткнення, так і по лінії міждержавного кордону України та Росії.

Свіжі новини сайту Винники Plus можна переглянути тут.

Категорія: Україна | Теги: мінські домовленості, нормандський формат, Петро Порошенко

Якщо у Вас виникли якісь питання, або у Вас виникло бажання висловитись з приводу даної статті, то Ви можете залишити свій коментар внизу сторінки.
Читайте також:

Всього коментарів: 0
avatar

RedTram
Loading...