Учасникам АТО запропонують квартири за 30% їхньої вартості (ОНОВЛЕНО+ВІДЕО)
24.02.2015 14:08
На Львівщині заснували Програму забезпечення житлом учасників АТО та членів їх сімей, завдяки якій бійці матимуть змогу купити квартиру, заплативши за неї лише 30% від вартості.

Про це сьогодні, 23 лютого, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему: «Як забезпечити учасників АТО та членів їхніх сімей житлом. Представлення Програми забезпечення житлом учасників АТО та членів їхніх сімей» повідомив автор, розробник та керівник Програми забезпечення житлом учасників АТО та членів їхніх сімей житлом, голова ГО «Доступне житло Львівщини» Іван Росоловський (фото).

Як повідомляє zik.ua, втор програми розповів, що ця програма є недержавною. Інвесторами будівництва будуть учасники АТО та члени їх сімей, які є членами громадської організації.

Згідно із програмою на земельній ділянці, яку виділяють учасникам АТО, будуватимуть багатоквартирний будинок, у якому бійці отримують квартиру. Вартість квадратного метра житлової площі для учасників АТО і членів їх сімей становитиме 110 доларів при курсі валют 27 грн за кв м.

Автор програми розповів, як вона реалізовуватимуться: «Учасник АТО звертається із заявою щодо виділення земельної ділянки у міську раду. Далі влада виділяє під будівництво багатоквартирного житлового будинку землю. Потім громадська організація розподіляє квартири для сімей загиблих учасників АТО та бійців, які втратили працездатність, а 30% квартир за ціною нижчою на 70% від ринкової власності розподіляють і серед учасників АТО (таким чином учасник АТО сплачує лише 30% вартості житла)».

«Ми почали працювати над програмою у жовтні 2014 року. Вона створена на базі громадської програми «Доступне житло» та на законі України про виділення ділянок учаснику бойових дій. Якщо земельна ділянка виділятиметься органами місцевого самоврядування, буде звільнення від сплати інвестиційного внеску та підведення комунікацій за окремим рішенням місцевого самоврядування, загальний кошторис будівництва буде дешевшим на 30-35%», – розповів Іван Росоловський.

Він зазначив, що з моменту отримання земельної ділянки протягом року-півтора учасники АТО зможуть отримати квартири, а протягом п’яти років так можна буде забезпечити доступним житлом усіх потребуючих в Україні.

Зараз, за словами Івана Росоловського, програму впроваджуватимуть на Львівщині, однак ведуться переговори із іншими регіонами.

Координатор програми, член правління ГО «Доступне житло Львівщини» Софія Курман розповіла, що громадська організація проаналізувала забезпеченість житлом учасників АТО з Львівщини. За її словами, в області подано 838 заяв на безкоштовну приватизацію землі учасникам АТО. При чому 234 учасники АТО перебувають на квартирному обліку, з них 50 сімей загиблих бійців потребують покращення житлових умов.

Також пропонуємо переглянути розмову з Іваном Росоловським на "2 каналі" про програму "Доступне житло для учасників АТО".


Теги: квартира, Іван Росоловський, Доступне житло Львівщини, учасники АТО, житло


Читайте також:
Коментарі
avatar