Служба екстреної допомоги за єдиним номером «112» готова до роботи
05.03.2015 14:51
Сьогодні, 5 березня, у Львові підписали Меморандум про впровадження в області служби екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером «112».

Кол-центр служби створено на базі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій Львівщини, повідомляє «Вголос».

Як зазначив очільник служби Сергій Дмитровський, над впровадженням системи «112» працювали працівники ДСНС спільно з найкращими IT-спеціалістами регіону.

Створена програма дозволяє мешканцям області безкоштовно телефонувати за єдиним номером екстреної служби і зі стаціонарних телефонів, і з мобільних.

«В єдиному номері «112» об’єднано роботу одразу кілька екстрених служб – ДСНС, міліції, газової служби, охорони здоров’я. У систему залучено фахівців обласної адміністрації та обласної ради, які контролюватимуть увесь процес роботи», – пояснив Сергій Дмитровський.

За його словами, у кол-центрі вхідні дзвінки оброблятимуть 8 операторів. Вони фіксуватимуть екстрені виклики й переадресовуватимуть їх за призначенням. Допомагатимуть в роботі психолог і перекладачі з польської, англійської та німецької мов.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив, що служба «112» – є «пілотним» проектом, який після технічного відпрацювання на рівні області, буде поширено по всій Україні.

Він також додав, що на прикладі «пілоту» Львівщина показала, що реалізація проекту не потребує великих коштів.

«Все було зроблено на базі ДСНС нашими українськими фахівцями. Звісно, кошти були потрібні для налагодження інтернет-зв’язку з усіма службами області, але ми не говоримо про надзвичайно велику суму.  Насправді потрібні лише воля і бажання зробити щось добре для людей», – наголосив Олег Синютка.

Проект служби екстреної допомоги населенню реалізовуватиметься двома етапами. Перший – тестування роботи кол-центру: отримання сигналів від громадян та переадресація дзвінків до відповідних екстрених служб. Другий – децентралізована автоматизація всіх служб, які є в регіоні.

Сергій Дмитровський зазначив, що на першому етапі всі служби області готові до роботи.


Теги: МНС, ДСНС, 112, екстренна допомога, Олег Синютка


Читайте також:
Коментарі
avatar