У Львові пройшла традиційна молитовна Хресна хода (ВІДЕО)
16.03.2015 12:17
15 березня, у хрестопоклінну неділю, тисячі львів’ян взяли участь у молитовній ході вулицями міста. Від храму Архистратига Михаїла до собору св. Юра віряни пронесли березовий хрест, який залишився неушкодженим, коли російські окупанти вщент знищили військовий табір українців на Луганщині.

Як повідомляє ІА ZIK, великий хрест по черзі несли військові, студенти, священики,представники влади, волонтери, військові лікарі, переселенці з Криму та Донбасу, матері, студенти, викладачі УКУ та монахи різних згромаджень.

Цей березовий хрест торік відправили бійцям на Схід після освячення на День Незалежності. У вересні бойовики та російські агресори обстріляли ракетними установками с. Побєда Луганської області. Тоді був знищений український військовий табір разом з технікою, але хрест залишився неушкодженим. Також не постраждала  жодна людина з особового складу та військового шпиталю. Відтоді для українських воїнів хрест став символом незламності та перемоги.

Також особливість  цьогорічної ходи, яку спільно з Львівською архиєпархією УГКЦ організував Український католицький університет, у тому, що вона побудована на основі Євангеліє. Сьогодні віряни не чули історію про падіння Ісуса під хрестом, Симеона та Вероніку. Кожної зупинки священнослужителі зачитували не стації хресної дороги, а розваження Митрополита Андрея Шептицького.

«Ми кожен рік приходимо на хресну дорогу і в річницю Андрея Шептицького також прийшли. Ми його шануємо, любимо, молимось до нього і хочемо, щоб Бог нас обдарував усім хорошим», – розповіла учасниця ходи Любомира.

Молитовна хода розпочалась від Храму св. Архистратига Михаїла та закінчиться біля Собору св.Юра.

Фото: http://portal.lviv.ua/

Теги: львів'яни, УГКЦ, андрей шептицький, хрест, Хресна хода


Читайте також:
Коментарі
avatar