«Рух» у спарингу мінімально поступився «Карпатам» (ОНОВЛЕНО+ВІДЕО)
24.03.2015 11:06
У неділю, 22 березня, винниківський «Рух» у Львові на стадіоні СКА провів спаринг з «Карпатами».

Для тренерів обох команд цей спаринг був корисним одразу з кількох причин. Для «Руху» «товарняк» з командою з Прем’єр-ліги – чудова можливість перевірити власні сили перед стартом обласного чемпіонату, а для «Карпат» - заповнити паузу у національному чемпіонаті та перевірити у дії гравців, які не мають достатньо ігрової практики в офіційних матчах.

Для тих вболівальників, які слідкують за матчами обласного чемпіонату і, зокрема, за чемпіоном обласної Прем’єр-ліги, мабуть, не стало несподіванкою, що «Рух» дав бій професійній команді, яка за своїм статусом грає на кілька рівнів вище. Більше того, про винниківську команду чимало інформації зібрав головний тренер «Карпат» Ігор Йовічевіч, а відтак зробив після гри їй чимало компліментів і наголосив своїм гравцям, що жодної недооцінки бути не може.

«Карпати» на перший тайм цього матчу виставили склад, який приблизно наближений до основного. На поле» вийшли такі гравці: Мисак, Лобай, Пластун, Новотрясов, Костевич, Кльоц, Худоб’як, Голодюк, Карноза, Кожанов та Манце, який знайомий уболівальникам із товариських матчів на зимових зборах.

Головний тренер «Руха» Роман Гданський відповів таким складом: Шевчук, Романюк, Гурський, Бойко, Дмитрух, Костик, Кікоть, Макар, Баглай, Фурта, М. Шептицький.

Через різні причини участь у матчі не змогли взяти одразу кілька ключових футболістів «Карпат», а у складі «Руху» була лише одна втрата, зате яка… Через ушкодження не зміг зіграти найкращий бомбардир винниківського «Челсі» Олег Шептицький.

У першій половині першого тайму «Карпати» захопили ініціативу і намагалися флангами розхитати оборону суперника. Якийсь час винниківчанам довелося терпіти в обороні. Рейди Карнози та Голодюка здебільшого не мали особливої гостроти. На завершальній стадії гольові моменти «Карпатам» не вдавалися. У першій половині першого тайму лише потенційний новачок команди Манце з меж штрафного майданчика непогано пробив по воротах. У цьому епізоді свою майстерність продемонстрував Шевчук, перевівши м’яч на кутовий.

Хоч і вирівняти гру у першому таймі «Руху» було непросто, однак команда Романа Гданського таки перемістила гру зі своєї частини поля. У першому таймі команди багато «рубалися», а от до реальної загрози воротам бодай однієї з команд майже не було.

Другий тайм матчу став цікавішим, аніж першим. Головний тренер «зелено-білих» Ігор Йовічевіч змінив майже увесь склад своєї команди, залишивши у грі лише захисників Артура Новотрясова та Ігоря Пластуна. У складі «Руху» таких глобальних змін у перерві не відбулося. Головний тренер команди Роман Гданський точково змінював склад своєї команди по ходу усього другого тайму.

Велика кількість молодих гравців у складі «Карпат» дещо змінила ігрову картину на полі. Гравці «Руху» заграли дещо впевненіше і щонайголовніше наладили контроль м’яча. В одній з атак після розіграшу кутового аматори могли відкривати рахунок. Після награної комбінації з кутового Макар пробив вище воріт.

На відміну від «Руху», «Карпати» свій момент використали сповна. Після передачі з глибини Сергійчуку в падінні у боротьбі з захисниками вдалося пробити повз воротаря Шевчука, який без жодної необхідності покинув власні ворота.

З рахунком 0:1 винниківчани аж ніяк не захотіли миритися. Хвилин через десять «Руху» завдяки грубій помилці захисника Намуйлика свій шанс також реалізували. Костик віддав передачу під удар Макару, який метрів з семи пробив сильно та влучно.

Як виявилося згодом, серія помилок від воротарів та захисників на цьому не завершилася. Наприкінці матчу помилку при виході зробив уже інший воротар «Руху» - Андрій Жук. Після подачі з флангу він, покинувши ворота, вибив м’яч прямісінько на Севошка. «Карпатівець» без проблем ледь не в дотик переправив м’яч у порожні ворота – 2:1.

Для «Карпат» це був останній момент у матчі, а от гравці «Руху» мали не одну нагоду для того, аби відновити справедливість. Гурський головою пробив вище, Костик зі штрафного не поцілив у рамку, а гол Гусаковського на останній хвилині гри арбітри відмінили через офсайд. Якщо відверто, то без відео у цьому епізоді обійтися дуже складно, адже на м’яч після подачі у штрафний майданчик летіло ледь на всі футболісти, що були на полі… Апеляції гравців винниківського «Руху» не змінили рішення арбітрів. А це означало, що головний арбітр матчу Юрій Можаровський зафіксував перемогу «Карпат» з рахунком 2:1.

Незважаючи на поразку, «Рух» своєю грою ще раз довів, що приставка аматори не відповідає рівню команди. Натомість «Карпати» переконалися у тому, що за хорошим спарингом не потрібно далеко їхати. Головний тренер «зелено-білих» Ігор Йовічевіч отримав чимало корисної інформації.

Президент винниківського «Руху» Григорій Козловський поділився враженнями від матчу з «Карпатами».

- У перші п’ятнадцять хвилин матчу була установка зіграти акуратно, - каже Григорій Козловський. – Пізніше ми грали добре, багато комбінували. Вважаю, що більшу частину матчу ми контролювали перебіг подій на полі. Образливо те, що два м’ячі пропустили після грубих і невимушених помилок наших воротарів. По наших воротах, по суті, не було небезпечних ударів. З «Карпатами» грати було цікаво. Ця команда і сама грає, і дозволяє грати іншій команді. Як і наш суперник, сьогодні також у другому таймі переглядали 5-6 людей, які не мають ігрової практики у чемпіонаті області. Жодної боязні перед суперником не було. Можливо, десь команда «Карпат» як слід не налаштувалася і нас недооцінила. Загалом, вважаю, що ми програли незаслужено. Нічия була б закономірнішим результатом.

Головний тренер «Карпат» Ігор Йовічевіч поділився враженнями від спарингом з «Рухом».

- Гра суперника не стала сюрпризом для мене, - каже Ігор Йовічевіч. - Знаю, що в цій команді є чимало футболістів, які пограли на високому рівні. «Рух» - команда хороша рівня. Знаю, що недавно вони розгромили ФК «Тернопіль» з рахунком 4:0. З цієї гри переглядав деякі уривки. Щодо нашої команди, то хотіли перевірити наш стан, зокрема тих гравців, які є в команді U-19 та U-21. Дуже хотіли побачити наскільки ці хлопці претендують на те, аби стукати в двері першої команди. Були як і позитивні моменти, так і негативні. Вважаю, вийшов хороший бійцівський спаринг. Єдиний мінус – дуже важке поле. Радий, що перемогли з рахунком 2:1. Ми перервали нашу смугу невдач. Сьогодні ми скористалися двома помилками нашого суперника, проте цього б не сталося якби ми не були на половині поля суперника. Оскільки суперник помилився, значить у цьому є і наша заслуга.

Захисник «Карпат» Ігор Пластун:

Звичайно, «Рух» – хороша команда. Ми знали, що там чимало гравців виступали на рівні Прем’єр-ліги. З тим же Гурським я разом у складі «Оболоні» виступав. Вони проти нас боролися гідно, тому добре, що нам вдалося перемогти», – цитує Ігоря Пластуна Інформаційний центр ФК «Карпати».