«Святослав» та колективи з Запоріжжя та Дніпропетровщини зустрілися заради єднання України (ФОТО)
02.04.2015 14:47
Упродовж трьох днів, з 28 до 30 квітня у Винниках гостювали учасники дитячих колективів з міста Енергодара Запорізької області та міста Дніпропетровська, їхні батьки та керівники. Цей візит відбувся на запрошення почесного президента винниківського Народного ансамблю танцю «Святослав» Григорія Козловського та художнього керівника Тетяни Патер. Учасники ансамблів «Терпсіхора» з Енергодара та «A.T.Dance» з Дніпропетровська мали насичену культурну програму у Львові та Винниках, кульмінацією якої став спільний концерт у КЦ «Дозвілля» в неділю 29 березня. Назва концерту «Діти єднають Україну» повністю передала дух цієї зустрічі та новонародженої дружби.

Познайомилися винниківчани та дніпропетровці у віртуальних просторах інтернету. Олександрові Нікітіну, президенту міжрегіональної творчої асоціації «Придніпров’я», дуже сподобався інтернет-сайт ансамблю «Святослав». Він одразу звернув увагу на яскраві концертні виступи, оригінальні постановки та ексклюзивні костюми учасників «Святослава». Після розмови із художнім керівником Тетяною Патер було вирішено запросити дніпропетровські колективи до Винник. На цьому наполіг засновник колективу та почесний президент Григорій Козловський, який організував приїзд та прийом юних танцюристів до Львова. Керівники колективу переконані, що творчі особистості завжди знаходили точки для єднання, оскільки мова музики і танцю немає обмежень. І в нелегкий час для країни саме діти першими повинні єднатися через нові знайомства і дружбу зі своїми ровесниками з усієї  України. 

У перший день перебування дніпропетровців у Винниках учасники ансамблю «Святослав» влаштували вечір знайомств. Хлопці та дівчата розповідали про свої колективи, хвалилися досягненнями і творчими перемогами, згадували про найяскравіші поїздки, фестивалі і конкурси. Танцюристи позмагалися на спільному танцювальному батлі, провели вікторини та ігри і, звісно, зробили спільні фото на пам’ять.

Наступного дня, у неділю, відбувся великий спільний концерт трьох колективів. Перед концертом керівники та учасники були помітно схвильовані, адже саме для співвітчизників хочеться показати себе якнайкраще. Концерт вийшов надзвичайно динамічним та цікавим, адже глядач зміг побачити протилежні стилі танців – народні та сучасні. Модерн-балет «Терпсіхора» з міста Енергодара Запорізької області показав сучасну хореографію, яка поєднує стилі модерну, контемпу та джаз-фанку. Незмінні керівники колективу протягом 20-ти років Дмитро та Людмила Садович представили спектакль «Навчи мене мистецтву маленьких кроків» за мотивами казки Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц».

Учасниці хореографічної студії «A.T.Dance» з Дніпропетровська під керівництвом Альони Таслицької виконали кілька напрочуд красивих, легких та витончених танцювальних етюдів, які зірвали глядацькі оплески.

А червоною ниткою крізь увесь концерт протяглися енергійні та запальні народні танці ансамблю «Святослав». І хоча ці танці уже добре знані винниківській публіці, однак хореографи-викладачі Олег Ярошенко, Христина Цьванько та Павло Зубченко зуміли здивувати глядача акторською грою, новими постановками та оригінальними костюмами.

Наприкінці концерту усіх учасників привітав почесний гість, Заслужений працівник культури, Голова львівського відділення Національної спілки хореографів України Побєда Харісов. А почесні грамоти та особливі винниківські сувеніри керівники колективів отримали з рук представниці міського голови Зоряни Корчовської. Незмінними ведучими дійства були заслужені артисти України подружжя Бебешків.

Художній керівник ансамблю «Святослав» Тетяна Патер та Президент міжрегіональної творчої асоціації «Придніпров’я» Олександр Нікітін обмінялися пам’ятними подарунками і оголосили про підписання договору про співпрацю між колективами. І юні танцюристи теж не залишилися без подарунків: гості отримали медалі та персональні подарунки, а винниківчанам залишилися на згадку сувенірні сердечка. Тетяна Патер, не стримуючи сліз, дякувала дітям та батькам, адже саме завдяки їхній праці та підтримці виступи були такими професійними. Після концерту усі діти вибігли на площу перед КЦ «Дозвілля» і запустили в небо небесні ліхтарики на знак своєї дружби.

В останній день перебування на Львівщині усі учасники з батьками та керівниками побували на екскурсії у Львові, де прогулялися старим містом, відвідали найвизначніші пам’ятки – Оперний театр, Вірменський собор, пам’ятник Т. Шевченку, вернісаж, площу Ринок, Італійський дворик. А також поласували львівськими ласощами у Майстерні шоколаду, Майстерні карамелі та кафе-музеї «Гасова лямпа». Цю екскурсію провела винниківчанка п. Галина Скремета. Сповнені вражень та емоцій, гості покидали Львів надзвичайно розчуленими. За словами керівника делегації Олександра Нікітіна, ще жодного разу, ні в Україні, ні закордоном їх не приймали із такою щирістю, гостинністю та щедрістю, як на Галичині.

Анна Гордієвська


Теги: святослав, Діти єдиної країни, кц Дозвілля, А. Т. Dance, Терпсіхора, Григорій Козловський, Тетяна Патер


Читайте також:
Коментарі
avatar