ОУН і УПА визнані Радою борцями за незалежність України
09.04.2015 14:32
Верховна Рада України прийняла закон №2538-1 "Про правовий статус і вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті".

Дане рішення підтримав 271 народний депутат, повідомляє Joinfo.ua.

Закон був прийнятий в редакції Юрія Шухевича. Згідно з документом, борцями за незалежність України у XX столітті визнаються особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної та іншої колективної та індивідуальної боротьби за незалежність України. Зокрема, такими визнаються Січові стрільці, ОУН, УПА і навіть представники "Народного руху".

Згідно з документом, держава та органи місцевого самоврядування повинні надавати соціальні гарантії, пільги, або інші виплати борцям за незалежність України у ХХ столітті і членам їх сімей.

Законом визнаються державні та військові нагороди, військові ступені борців за незалежність України у ХХ столітті, які були надані учасникам цієї боротьби органами влади, організаціями, структурами або формуваннями.

Нагадаємо, 21 жовтня 2014 Державна Дума Росії прийняла законопроект, згідно з яким в РФ забороняється публічна демонстрація символіки нібито фашистських ОУН і УПА. За її використання, або популяризацію людині може загрожувати штраф або 15 діб за гратами.


Теги: верховна рада, січові стрільці, ОУН, закон, УПА


Читайте також:
Коментарі
avatar