ВР прирівняла комуністичний режим до нацистського і заборонила його "рекламувати"
09.04.2015 15:40
Верховна Рада заборонила пропаганду комуністичного і фашистського режимів в Україні.

За законопроект авторства 13 народних депутатів, серед яких Юрій Луценко, Олег Ляшко та Юрій-Богдан Шухевич, проголосували 254 народних депутата, повідомляє Joinfo.ua.

Рада засудила комуністичний і націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, як злочинні, заборонила публічне заперечення злочинного характеру цих режимів, публічне використання і пропаганду їх символіки.

На думку авторів, закон забезпечить усунення загрози суверенітету, територіальної цілісності та національної безпеки України, зміцнить дух і мораль української нації. Як зазначив нардеп Юрій Луценко, закон забороняє тоталітарний режим "під які кольори б він не фарбувався: під фашистські, під комуністичні, під будь-які інші".

Також законом вводиться обов'язок держави здійснювати розслідування і оприлюднення інформації про злочини, вчинені представниками цих тоталітарних режимів, з метою недопущення повторення таких злочинів у майбутньому.

Нагадаємо, з літа минулого року Мін'юст України через суд домагається заборони діяльності КПУ. Як відомо, Київський апеляційний суд 24 грудня 2014 скасував постанову Окружного адміністративного суду Києва про призупинення провадження у справі про заборону діяльності КПУ і направив цю справу до суду першої інстанції для подальшого розгляду. Таким чином, суд знову повернувся до розгляду справи про заборону діяльності Комуністичної партії України.
Разом з тим, на засіданні 30 березня Окружний адміністративний суд Києва зняв з розгляду справу за позовом Міністерства юстиції України до КПУ у зв'язку з апеляційною скаргою адвокатів партії на визначення підсудності.


Теги: верховна рада, Нацизм, заборона, закон, тоталітаризм, комунізм


Читайте також:
Коментарі
avatar